informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

W obronie ekologii

8 czerwca 2009
Rolnicy ekologiczni protestują przeciwko przygotowanej właśnie przez rząd ustawie o organizmach genetycznie zmodyfikowanych. Ich zdaniem dopuści ona do legalnych upraw kukurydzy MON 810.
Przeciwnicy GMO pojawili się przed gmachem resortu rolnictwa wcześnie rano. Przynieśli ze sobą trumnę symbolizującą śmierć Polski wolnej od GMO.

Danuta Pilarska - Związek Zawodowy Rolników Ekologicznych św. Franciszka z Asyżu: uprawy rosną jak grzyby po deszczu i nawet nie ma ustawy na to, żeby zgłosić to do organów i żeby zaprzestali to robić.

Ustawa o GMO jest właśnie przygotowana przez rząd. Zdaniem protestujących dopuści ona uprawę transgenicznych odmian. Tymczasem Polska podobnie jak inne kraje europejskie powinny zakazać takich upraw.

Jadwiga Łopata – Koalicja „Polska Wolna od GMO”: widać jak bardzo ważne jest to, żeby w Polsce wprowadzić również ten zakaz ponieważ Polska może przeważyć szalę i doprowadzić do tego, że w całej Unii Europejskiej zostanie wprowadzone ponowne moratorium, które obowiązywało kilka lat temu na uprawę genetycznie modyfikowanych roślin.

Szacuje się, że w całej Polsce istniej obecnie około 3 tysięcy hektarów upraw kukurydzy MON 810.


POWIĄZANE

Z najnowszego raportu agencji badawczej IMAS International „Żywność ekologiczna ...

Utrzymanie silnego systemu kontroli ma ogromne znaczenie dla dynamicznego i szyb...

Doceńmy rolę pszczół, które są tak ważne dla procesu zapylania roślin jadalnych,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę