" "
Agrolok_280518

Zaproszenie do lasu

30 marca 2004

Nie musimy się obawiać o słabe zalesienie naszego uprzemysłowionego regionu. Przeciętna lesistość wynosi tu 30,4 proc., co należy do przyzwoitych wyników. Na jednym hektarze drzewostanu jest 205 metrów sześciennych drewna. Nasze lasy rosną dobrze - przeciętnie co roku na jednym hektarze przybywa 3,7 m sześc. drzew. Ma na to wpływ stosunkowo młody wiek śląskich lasów - przeciętny drzewostan ma 56 lat.

Ambicją każdego nadleśnictwa jest prowadzenie edukacji i udostępnienie atrakcyjnych tras po lesie tym, którzy potrafią docenić piękno przyrody i chcą bliżej ją poznać. Obecnie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach ma trzy ośrodki edukacji leśnej: w Istebnej Dzielcu, w Ustroniu Jaszowcu i w Opolu. Ponadto lepszemu poznawaniu lasu służy także 11 izb i klas leśnych przygotowanych przez niektóre nadleśnictwa. Ścieżki edukacyjne ma wszystkie 49 nadleśnictw. Do dyspozycji ludzi spragnionych kontaktu z naturą jest również w granicach działania katowickiej RDLP 10 parków, ogrodów dendrologicznych czy botanicznych oraz 112 innych obiektów, takich jak rezerwaty przyrody.

Krzysztof Chojecki rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach
Na wycieczki do lasu szczególnie zapraszamy młodzież szkolną. Choć trudno w to uwierzyć, ale zdarzały się szczere wyznania zagłębiowskich czy śląskich dzieci, że jeszcze nigdy nie były w prawdziwym lesie. W każdym nadleśnictwie jest osoba, która oprowadzi dzieci czy młodzież podczas takiej wycieczki i pokaże najciekawsze miejsca. Wystarczy tylko wybrać interesujące nas nadleśnictwo i umówić się telefonicznie na wizytę.


POWIĄZANE

Kierownictwo resortu rolnictwa przyjęto we wtorek zaktualizowany Ramowy Plan Dzi...

Rolnictwo ekologiczne w Polsce zamiast spodziewanego dynamicznego rozwoju, od ki...

Przedstawiciele państw unijnych przyjęli we wtorek ostatecznie przepisy dotycząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę