informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Zielona energia coraz ważniejsza dla gospodarstw rolnych

3 grudnia 2015

Produkcja biogazu była jednym z głównych tematów na Międzynarodowych Targach Hodowli Zwierząt Farma w Poznaniu. Ofertę prezentowało 115 firm z ośmiu państw. Są w niej nowe rozwiązania dla farm specjalizujących się w produkcji mięsnej i mlecznej.

Oferta targów skierowana jest głównie do gospodarstw hodowlanych, wielkoobszarowych oraz do grup producentów rolnych. Nowoczesne gospodarstwa łączą często produkcję rolniczą z wykorzystaniem energii. Dlatego w tym roku szczególne miejsce przypadło produkcji biogazu: prezentowane były wzorowe biogazownie, a wystawie towarzyszyły seminaria poświęcone produkcji zielonej energii.

Liczba biogazowni rolniczych nie przekracza w kraju dziesięciu, ale w planach jest wybudowanie ponad 2 tys. obiektów korzystających z surowców rolnych. Dla polskich firm barierą jest często wybór odpowiedniej technologii, która najczęściej pochodzi z zagranicy. Uczestnicy targów Farma mogli się zapoznać z dostępnymi rozwiązaniami produkcji biogazu.

Poznańskie targi prezentują także nowości w parku maszynowym, produkcji pasz, rozwiązaniach w gospodarstwie. Na Farmie nagrodzono finalistów konkursu "Najbardziej innowacyjny młody rolnik" oraz uhonorowano złotymi medalami najlepsze produkty rynkowe.

 


POWIĄZANE

Doceńmy rolę pszczół, które są tak ważne dla procesu zapylania roślin jadalnych,...

Czterech rolników pochodzących z regionu województwa łódzkiego bierze udział w p...

- Priorytetowo traktujemy produkcję żywności wysokiej jakości i w tym kontekście...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę