aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zielona energia coraz ważniejsza dla gospodarstw rolnych

3 grudnia 2015

Produkcja biogazu była jednym z głównych tematów na Międzynarodowych Targach Hodowli Zwierząt Farma w Poznaniu. Ofertę prezentowało 115 firm z ośmiu państw. Są w niej nowe rozwiązania dla farm specjalizujących się w produkcji mięsnej i mlecznej.

Oferta targów skierowana jest głównie do gospodarstw hodowlanych, wielkoobszarowych oraz do grup producentów rolnych. Nowoczesne gospodarstwa łączą często produkcję rolniczą z wykorzystaniem energii. Dlatego w tym roku szczególne miejsce przypadło produkcji biogazu: prezentowane były wzorowe biogazownie, a wystawie towarzyszyły seminaria poświęcone produkcji zielonej energii.

Liczba biogazowni rolniczych nie przekracza w kraju dziesięciu, ale w planach jest wybudowanie ponad 2 tys. obiektów korzystających z surowców rolnych. Dla polskich firm barierą jest często wybór odpowiedniej technologii, która najczęściej pochodzi z zagranicy. Uczestnicy targów Farma mogli się zapoznać z dostępnymi rozwiązaniami produkcji biogazu.

Poznańskie targi prezentują także nowości w parku maszynowym, produkcji pasz, rozwiązaniach w gospodarstwie. Na Farmie nagrodzono finalistów konkursu "Najbardziej innowacyjny młody rolnik" oraz uhonorowano złotymi medalami najlepsze produkty rynkowe.

 


POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę