informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Złapani na ekologię

22 kwietnia 2004

Coraz więcej katowiczan, którzy korzystając z dofinansowania gminy (do 1.800 zł) zainwestowali w ekologiczne ogrzewanie gazowe lub elektryczne, sygnalizuje chęć powrotu do ogrzewania na węgiel. Powodem są coraz wyższe ceny gazu i energii elektrycznej.

- Jesteśmy przerażeni, bo otrzymaliśmy w kwietniu rachunki za ogrzewanie gazowe w wysokości 1.500 zł, a nawet wyższe. Ostatnie odczyty mieliśmy w październiku lub grudniu, dlatego wielu z nas nie spodziewało się aż tak wysokich rachunków. Na dodatek nikt z nas nie wiedział, że znowu podrożała opłata stała. A gazownia zgadza się na rozłożenie spłaty długu tylko na dwie raty - opowiada Róża Mróz ze Stowarzyszenia Obrońców Lokatorów w Dębie.

Teresa Konopka z Górnośląskiej Spółki Gazownictwa wyjaśnia, że każdy z odbiorców gazu, a szczególnie osoby ogrzewające nim domy, mogą regulować rachunki w systemie miesięcznym. Jeżeli inkasent zbyt długo nie pojawia się u odbiorcy, może on sam zadzwonić i przez telefon podać stan licznika. Rachunek przyjdzie pocztą. Wówczas odbiorca może mieć większy wpływ na zużycie gazu.

Osoby, które zamierzają wrócić do ogrzewania na węgiel, muszą się liczyć z problemem. Każdy, kto otrzymał dotację z Urzędu Miasta na wymianę instalacji, podpisał umowę. W jej treści znajduje się zapis, że urząd zastrzega sobie prawo do żądania zwrotu dofinansowania, jeżeli nastąpi zmiana ogrzewania na węglowe. - Jesteśmy w kropce. Z jednej strony wysokie ceny gazu i źle zabezpieczone domy, z których ucieka ciepło. Z drugiej - umowa.

Jeżeli urzędnik stwierdzi jej niedotrzymanie, to będziemy musieli zwrócić pieniądze. Mieszkają tu starsi ludzie, którzy nie mają pieniędzy ani na jedno ani na drugie - mówi Róża Mróz.


POWIĄZANE

Utrzymanie silnego systemu kontroli ma ogromne znaczenie dla dynamicznego i szyb...

Doceńmy rolę pszczół, które są tak ważne dla procesu zapylania roślin jadalnych,...

Czterech rolników pochodzących z regionu województwa łódzkiego bierze udział w p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę