EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Dodatkowe 230 mln zł dla rolników z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

12 marca 2007
Z europejskiej pomocy może dodatkowo skorzystać od 2,5 do 3 tys. rolników. Do wykorzystania jest jeszcze około 230 mln zł - poinformował wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper na konferencji prasowej na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach.

Andrzej Lepper zaapelował w sobotę do rolników, by pilnie składali wnioski o dofinansowanie gospodarstw.

Dodatkowa kwota 230 mln zł to środki w dyspozycji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, niewykorzystane w minionych dwóch latach głównie na inwestycje w przetwórstwie rolno- spożywczym. "Ta rezerwa została przeznaczona teraz na inwestycje w gospodarstwach rolnych" - powiedział Lepper.

Minister rolnictwa wyjaśnił, że jeden rolnik może uzyskać maksymalną pomoc w wysokości do 300 tys. zł, jednak preferowane będą kwoty mniejsze - około 100 tys. zł - by z dodatkowego wsparcia unijnego skorzystała liczniejsza grupa gospodarstw.

Lepper powiedział, że nie jest zagrożone wykorzystanie unijnych środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) w latach 2007-2013. Jak zapewnił, Polska jako pierwsza spośród krajów UE przedłożyła ten program w Brukseli i "praktycznie został on już przyjęty".

W latach 2007-2013 w ramach PROW będzie można wykorzystać 17 mld euro, z czego ponad 9 mld przypadnie właścicielom małych gospodarstw. Pieniądze zostaną przeznaczone na renty strukturalne, pomoc dla młodych rolników oraz inwestycje w gospodarstwach rolnych - poinformował wicepremier.

Wnioski o pomoc w ramach PROW na lata 2007-2013 będą przyjmowane już od połowy kwietnia, by rolnicy mogli skorzystać z przyznanych im środków jeszcze przed żniwami - dodał.


POWIĄZANE

W czwartek 22.09.2016 r. do  ARiMR przybyła 12-osobowa delegacja składająca się ...

Rolnik, jego małżonka czy członek rodziny, będzie mógł starać się o 100 tys. zł ...

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczący zmiany st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę