CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Francja chce bronić wspólnej polityki rolnej

21 czerwca 2005

Francja nie zamierza złożyć broni w walce o unijną politykę rolną - powiedział w poniedziałek francuski minister rolnictwa Dominique Bussereau. Zasadniczej reformy tej polityki domaga się Wielka Brytania; jej niewzruszone stanowisko doprowadziło do fiaska ostatniego szczytu UE w Brukseli.

- Niech ci, którzy nie chcieli dyskutować (na szczycie), nie myślą, że później złożymy broń. Nasza determinacja jest niewzruszona - powiedział minister, wyraźnie wskazując na Brytyjczyków.

Bussereau dodał, że kiedy znowu dyskutowany będzie budżet UE na lata 2007-2013, Francja nie zmieni stanowiska w sprawie wydatków na rolnictwo, których lwia część trafia do francuskich rolników. Zgodnie z porozumieniem sprzed trzech lat, do 2013 roku te wydatki są zamrożone na obecnym, wysokim poziomie.

Od 1 lipca przewodnictwo w Unii Europejskiej obejmuje Wielka Brytania i to do niej będzie należało wznowienie prac nad wspólnym budżetem. Tony Blair uzasadniał w poniedziałek w Izbie Gmin swoje twarde stanowisko w Brukseli, podkreślając, że UE potrzebne są reformy, na które "nie może czekać 10 lat albo i dłużej".


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę