Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

SLD za przyjęciem weta do ustawy o biopaliwach

27 stycznia 2003

Klub SLD będzie głosował za przyjęciem weta prezydenta do ustawy o biopaliwach – wynika z wypowiedzi premiera Leszka Millera. Prezydent Aleksander Kwaśniewski zawetował ustawę o biopaliwach tłumacząc, że zawiera ona zbyt wiele błędów, by mogła być wprowadzona w życie.

Podczas konferencji prasowej, premier poinformował, że rząd rozważy możliwość wystąpienia do Sejmu z nową inicjatywą ustawodawczą w sprawie biopaliw. Leszek Miller powiedział, że zwróciło się o to do niego prezydium klubu SLD. Podkreślił, że sam jest przychylny takiemu rozwiązaniu.

Premier omówił wyniki wczorajszego, ośmiogodzinnego posiedzenia zarządu SLD, w którym wzięli udział także przedstawiciele rządu i parlamentarzyści. Powiedział, że priorytetem Sojuszu Lewicy Demokratycznej i rządzącej koalicji w najbliższym roku będą działania na rzecz jak najszybszej integracji z Unią Europejską i zagospodarowania środków, które wpłyną do naszego kraju z Unii.

Inne priorytety rządu to: doprowadzenie do wzrostu gospodarczego tak, aby był odczuwalny dla zwykłych obywateli, rozwój infrastruktury, głównie ciągów komunikacyjnych i autostrad, wzmocnienie szans polskiej nauki i kultury, a także prace nad poprawą stanu edukacji i warunków startu zawodowego młodego pokolenia Polaków.

Leszek Miller zapowiedział także przegląd wszystkich czekających w Sejmie projektów rządowych ustaw, ustalenie ich hierarchii i doprowadzenie do jak najszybszego uchwalenia najważniejszych z nich. Premier zapowiedział, że do obrad Rady Ministrów zostanie wprowadzony stały punkt obrad w postaci informacji o spotkaniach ministrów i członków resortów z parlamentarzystami koalicji.


POWIĄZANE

1. kwietnia 2021 r. rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań ...

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020 r. placówki ARiMR (Biura Powiatowe; Od...

Działalność Punktów Potwierdzania Profili Zaufanych rozlokowanych w centrali, od...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę