aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Program odbudowy stad kuropatw

11 czerwca 2003

Opolszczyzna realizuje program odbudowy stad kuropatw. Ptaki te niemal znikły nie tylko z opolskich pól. Dzięki specjalnej hodowli w Mosznej jest szansa, że już w tym roku kilkanaście tysięcy sztuk tych ptaków pojawi się na polach południowej i centralnej Polski.

Dotychczas w kraju wyhodowano 8 tysięcy kuropatw w ośrodkach w Kruszwicy i Mosznej. Mimo to na polach ptaki wciąż są rzadkim widokiem. Kuropatwy są trzebione przede wszystkim przez lisy. Drapieżnikom ułatwia zadanie fakt, że hodowlane ptaki z trudem adaptują się do życia w naturze.

W Mosznej kuropatwy są trzymane w wolierach w warunkach zbliżonych do naturalnych. Dzięki temu będą miały większą szansę na przetrwanie w naturalnych warunkach. Dzięki kołom łowieckim, które współfinansują program, niebawem na pola zostanie wypuszczone 30 tysięcy tych rzadkich ptaków. Z powodzeniem są tam też hodowane bażanty. Połowa tegorocznej ich produkcji zostanie sprzedana Włochom i Francuzom. Dochód z eksportu bażantów zostanie przeznaczony na rozwój hodowli kuropatw.


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

  Fermy Woźniak od wielu lat inwestują coraz więcej środków w rozwój alternatywn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę