aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Program odbudowy stad kuropatw

11 czerwca 2003

Opolszczyzna realizuje program odbudowy stad kuropatw. Ptaki te niemal znikły nie tylko z opolskich pól. Dzięki specjalnej hodowli w Mosznej jest szansa, że już w tym roku kilkanaście tysięcy sztuk tych ptaków pojawi się na polach południowej i centralnej Polski.

Dotychczas w kraju wyhodowano 8 tysięcy kuropatw w ośrodkach w Kruszwicy i Mosznej. Mimo to na polach ptaki wciąż są rzadkim widokiem. Kuropatwy są trzebione przede wszystkim przez lisy. Drapieżnikom ułatwia zadanie fakt, że hodowlane ptaki z trudem adaptują się do życia w naturze.

W Mosznej kuropatwy są trzymane w wolierach w warunkach zbliżonych do naturalnych. Dzięki temu będą miały większą szansę na przetrwanie w naturalnych warunkach. Dzięki kołom łowieckim, które współfinansują program, niebawem na pola zostanie wypuszczone 30 tysięcy tych rzadkich ptaków. Z powodzeniem są tam też hodowane bażanty. Połowa tegorocznej ich produkcji zostanie sprzedana Włochom i Francuzom. Dochód z eksportu bażantów zostanie przeznaczony na rozwój hodowli kuropatw.


POWIĄZANE

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych i Biuro Przedstawiciela Handlu USA po...

Sieci handlowe i producenci żywności wycofują jaja z chowu klatkowego. Już co tr...

Komisja ds. Konkurencji Republiki Południowej Afryki oraz niezależny organ podle...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę