BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Z inicjatywy Rady Gospodarki Żywnościowej

24 czerwca 2008

Czy biopaliwa zagrażają bezpieczeństwu ekonomicznemu produkcji rolno – spożywczej w Polsce ? – to tytuł konferencji , którą w dniu 20 czerwca w Warszawie zorganizowała Rada Gospodarki Żywnościowej przy współudziale Krajowego Związku Producentów Rzepaku, Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju i Krajowej Izby Biopaliw.
Zofia Krzyżanowska  - Radca Generalny w MRiRW w trakcie obrad  wykazała, że nie ma zagrożeń ekonomicznych dla produkcji żywności ( wzrost cen ) z tytułu wzrostu upraw roślin energetycznych, a zwłaszcza rzepaku.
Jest natomiast problem właściwego gospodarowania areałem upraw, doskonalenie odmian i upraw zbóż oraz zachowanie racjonalności w kosztach upraw i przetwórstwie, sprawa określenia warunków koegzystencji dla roślin genetycznie ulepszanych. Jest potrzeba stworzenia systemowych rozwiązań zabezpieczających produkcję biopaliw  i konkurencyjność krajowej gospodarki żywnościowej.
Uczestnicy Konferencji zwrócili także uwagę na potrzebę właściwej informacji medialnej, informacji opartej na wiarygodnych,  w pełni udokumentowanych opracowaniach naukowych i praktycznych doświadczeniach.
Organizacje branżowe – KZPR,  PSPO i KIB dążąc do przyspieszenia rozwoju sektorów  paliwowo – energetycznego i rolnictwa  oraz wzrostu konkurencyjności polskich przedsiębiorstw  zawiązały forum Koalicja na rzecz biopaliw  integrując koordynację działań, a wspólne oświadczenia oraz stanowiska będą publikowane wyłącznie po uzyskaniu akceptacji przez wszystkie strony.

     

POWIĄZANE

Jakie sposoby produkcji owoców są najbardziej popularne w Polsce? Jakie są różni...

"Kukurydza jest jedną z roślin o najbardziej widocznej ekspresji postępu genetyc...

VERGE™ to wyjątkowy zespół przedsiębiorców, inwestorów, rolników, programistów i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę