informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

UE – WSTĘPNE PROGNOZY PRODUKCJI RZEPAKU W 2016 R.

25 stycznia 2016
UE  – WSTĘPNE  PROGNOZY PRODUKCJI RZEPAKU W 2016 R.
zdj stockowe

W UE areał ozimych zasiewów rzepaku pod zbiory 2016 roku zmniejszył się o około 110-130 tys. ha, a redukcja dotknęła drugi rok z rzędu najważniejszych producentów: Francję, Wielką Brytanię i Polskę.  W  Niemczech  areał  ozimin  jest  mniejszy  niż  oczekiwano  i  osiągnął  1,29  mln  ha.

Nie wiadomo do końca jak wpłynie na uprawy zakaz stosowania neoniktonoidów, co może skutkować większą inwazją szkodników i chorób, jakkolwiek chłodna jesienna aura (w Niemczech) przyczyniła się do  ograniczenia  infekcji  patogenami  do  października  poprzedniego  roku. Ostatnie mrozy pogorszyły stan upraw w państwach nadbałtyckich jednak jest za wcześnie, aby rzetelnie ocenić wpływ chłodów na spadek plonów.

Wczesne  prognozy  produkcji  rzepaku  w  br. w  UE28 zakładają obecnie około 22 mln  ton, co oznacza 0,7% spadek zbiorów na skutek 2% spadku areału z 6,53 do około 6,39 mln ha (najmniej od 4 lat). Oznaczałoby to spadek produkcji  w  br. o 0,16 mln  ton wobec poprzedniego roku. Przewiduje  się  również 1,5% wzrost plonów do 3,44 t/ha.

FAMMU/FAPA na podst.: Oil World


POWIĄZANE

18 marca w Brukseli minister Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył w posiedzeniu...

21 marca w Walencji, Hiszpania odbyło się Forum Biznesowe Cogeca pt. „Młodzi rol...

Tegoroczny okres spoczynku zimowego dla rzepaku jest już definitywnie zakończony...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę