Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Święto Pieczonego Ziemniaka

2 października 2015
W dniu 29 września 2015 roku w Strzelcach Krajeńskich w siedzibie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego i Szkoły Przysposabiającej do pracy odbył się już po raz kolejny pokaz kulinarny pod hasłem „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Na zaproszenie uczniów i wychowawców edukacyjno – terapeutycznych Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp. reprezentowała Barbara Białek – kierownik Sekcji informacji i promocji OT ARR w Gorzowie Wlkp.

Podczas warsztatów młodzież z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego pod opieką fachowców przyrządzały posiłki dla wszystkich uczestników imprezy. Młodzież podzielona na drużyny, przygotowywała przepyszne dania, w których królowały produkty okopowe. Wśród potraw można było posmakować przepyszne placki ziemniaczane, kluski śląskie, sałatki ziemniaczane, zapiekanki.

Do przydzielonych zadań młodzież podeszła z wielkim zaangażowaniem. Organizacja tych warsztatów miała na celu promocję zdrowego stylu odżywiania oraz rehabilitację młodzieży specjalnej troski poprzez sztukę kulinarną niosącą im radość i uśmiech. W degustacji przygotowanych potraw udział wzięli uczniowie szkoły, grono pedagogiczne, przedstawiciele samorządu lokalnego, przedstawiciele mediów lokalnych.

Na zakończenie warsztatów dla laureata konkursu kulinarnego wręczono nagrodę ufundowaną przez Agencję Rynku Rolnego, a także na ręce uczącej się młodzieży przekazano upominki dla ośrodka, dzięki której młodzież będzie mogła jeszcze bardziej doskonalić zawód kucharza. Wizyta w ośrodku nie pozostała bez echa. Jacek Kielar – prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Strzelcach Kraj. przekazał na ręce przedstawiciela Oddziału terenowego ARR w Gorzowie Wlkp. specjalne podziękowania dla dyrektorów i pracowników Oddziału, w którym zawarł, że: „człowiek jest wielki nie przez to co posiada, ale kim jest”.

POWIĄZANE

Chciałbyś pomóc najuboższym na święta, ale nie wiesz komu, nie masz czasu i zast...

W dniu 17 listopada bieżącego roku Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu or...

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Lublinie przy współpracy z firmą „Avang...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę