aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

ZPC Brześć celuje w 10-procentowy wzrost i planuje dalszy rozwój

19 listopada 2015
Zakład Produkcji Cukierniczej Brześć prognozuje zamknięcie roku ze wzrostem przychodów na poziomie 8-10 proc. netto. Jednocześnie, w najbliższym roku firma planuje dywersyfikację portfolio produktowego, a także dalszy rozwój w segmencie marek własnych oraz eksporcie.  

Ostatni rok był dla producenta słodyczy z Brześcia Kujawskiego okresem inwestycji w mechanizację i rozwój linii produkcyjnych. – W tym roku uruchomiliśmy drugą linię produkcyjną na wyroby z ciasta parzonego, czyli słomkę oraz groszek ptysiowy. Jednocześnie, udało nam się zmechanizować proces pakowania, w wyniku czego odbywa się on już w cyklu automatycznym – mówi Arkadiusz Drążek, dyrektor handlowy w ZPC Brześć. Firma zintensyfikowała też współpracę z sieciami handlowymi, zwłaszcza w obszarze private labels. Wyroby Brześcia produkowane na marki własne trafiają zarówno na rynek polski, jak i na rynki zagraniczne. – Dużą część sprzedaży eksportowej stanowią właśnie wyroby produkowane na marki własne zagranicznych sieci handlowych. Mowa tu zwłaszcza o naszych flagowych produktach, czyli słomce i groszku ptysiowym – dodaje Drążek.

Brześć planuje zamknięcie roku ze wzrostem przychodów na poziomie 8-10 proc. W związku z optymistycznymi perspektywami odnośnie wyników finansowych, planuje w kolejnym roku dalszy rozwój w segmencie private labels, jak również wzrost sprzedaży eksportowej. Obecnie wyroby Brześcia są eksportowane na kilka kontynentów i pojawiają się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Litwie, Łotwie czy Estonii. Firma liczy na poszerzenie rynków zbytu o kraje Bliskiego Wschodu - pod koniec października wzięła więc udział w prestiżowych, międzynarodowych targach Sweets & Snacks w Dubaju, które zaowocowały nowymi, cennymi kontaktami z potencjalnymi kontrahentami.  Na najbliższy rok Brześć zapowiada też inwestycje mające na celu rozszerzenie portfolio produktowego.

Zakład Produkcji Cukierniczej Brześć istnieje od 1984 roku. Rodzinna firma z Brześcia Kujawskiego specjalizuje się w tradycyjnych, opartych na domowych recepturach, wyrobach cukierniczych. Produkuje m.in. ciasta ptysiowe, drożdżowe, kruche, babki oraz pierniki. Więcej informacji na temat Firmy można znaleźć na stronie www.brzesc.pl

POWIĄZANE

Chciałbyś pomóc najuboższym na święta, ale nie wiesz komu, nie masz czasu i zast...

W dniu 17 listopada bieżącego roku Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu or...

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Lublinie przy współpracy z firmą „Avang...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę