Brazylia wzmacnia pozycję eksportera halal

28 września 2020
Brazylia wzmacnia pozycję eksportera halal

Strategicznym celem rozwoju brazylijskich przedsiębiorstw drobiarskich jest produkcja i eksport kurczaków halal. Jednym z najnowszych pomysłów na wzmocnienie pozycji lidera w tym obszarze produkcji jest stworzenie przez Arabsko – Brazylijską Izbę Handlową projektu blockchain, którego celem jest ulepszenie identyfikowalności i zwiększenie zaufania do łańcucha dostaw żywności halal.

Nowo tworzona platforma ma dostarczyć niezbędne informacje o brazylijskich producentach halal, ułatwić z nimi kontakt a także pozwolić na weryfikację certyfikatu halal gwarantującemu arabskim importerom zachowanie właściwych standardów w procesie produkcji sprowadzanych produktów. Dzięki systemowi blockchain poprzez aplikację będzie można śledzić cały proces od gospodarstwa do stołu. System zostanie wdrożony w zakładach przetwórstwa, aby dostarczyć danych od etapu fermy do wysyłki towaru, w co zaangażowane zostaną służby wydające świadectwa weterynaryjne i jednostki certyfikujące żywność halal. Na dalszym etapie zaproszone do projektu zostaną firmy logistyczne.

Platforma ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. Sekretarz generalny Arabsko – Brazylijskiej Izby Gospodarczej twierdzi, że brak znormalizowanej certyfikacji halal wśród gospodarek islamskich i duża odległość między Brazylią a krajami muzułmańskimi są dużymi wyzwaniami dla brazylijskich eksporterów. Trudności we współpracy handlowej Brazylii w takich krajach jak: Egipt, Malezja, Indonezja i w państwach arabskich Zatoki Perskiej wynikają z różnych standardów certyfikacji. Dlatego zdaniem Izby kluczowe jest ujednolicenie certyfikacji halal we wszystkich krajach islamskich, które importują mięso z Brazylii. Transport żywności halal z Brazylii do świata arabskiego to kolejny problem z uwagi na ogromną odległość i brak bezpośrednich tras żeglugowych. Powstają już jednak pomysły jak ten problem w długim terminie rozwiązać…

źródło: kidip


POWIĄZANE

Śpiewająca kampania Piątnicy Roślinnej. OSM Piątnica startuje z intensywną kampa...

Pobiegli, by pomagać Tegoroczny Charytatywny Bieg z Butelką Mleka odbył się 4 wr...

Energy Starter to program promujący innowacyjne inicjatywy w sektorze energetycz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę