aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Być studentem Akademii Rolniczej we Wrocławiu...

19 czerwca 2002

Studia, bez sprawnie działającej infrastruktury uczelnianej, zapewniającej studentom odpowiednie warunki bytowe i możliwość urozmaiconego spędzania wolnego czasu, nie będą spełniały wszystkich oczekiwań studentów. Przedstawiamy zatem garść informacji, które każdy przyszły student Akademii Rolniczej we Wrocławiu znać powinien:

  • Uczelnia dysponuje ponad 1800 miejscami w pięciu domach studenckich o wysokim standardzie, zaspokajających potrzeby ponad 40 procent studentów zamiejscowych. We wszystkich akademikach funkcjonują sklepiki spożywcze, w niektórych czynne są siłownie, kluby studenckie wyposażone w sprzęt muzyczny i radiowo-telewizyjny, a w jednym z domów jest sala gimnastyczna.
  • Uczelnia umożliwia korzystanie z trzech stołówek studenckich i bufetów na terenie uczelni.
  • Na pomoc materialną dla studentów wydano w ubiegłym roku ponad 8 mln zł, w tym na stypendia przeszło 3 mln zł. Ze stypendiów korzysta prawie 30 procent studentów. Przy średniej ocen powyżej 4,0 otrzymują oni stypendia za wyniki w nauce, które są niezależne od tzw. stypendium socjalnego przyznawanego przy niskich dochodach w rodzinie.
  • Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne Akademii Rolniczej we Wrocławiu stwarza możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji pozwalających na wykonywanie zawodu nauczyciela.
  • Uczelnia ma najnowocześniejszą w środowisku akademickim Wrocławia halę sportową z widownią na 450 miejsc i bogatym zapleczem odnowy biologicznej. W klubie uczelnianym AZS działa 10 różnych sekcji. Sekcja karate shotokan należy do najlepszych w kraju, zdobywa drużynowo i indywidualnie medale w mistrzostwach świata, Europy i Polski.
  • Akademicki Zespół Pieśni i Tańca "Jedliniok", który w 2000 roku obchodził jubileusz 25-lecia, występował wielokrotnie za granicą (w tym: Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Izrael, Argentyna, USA, Kanada, Tajwan, Chiny, Meksyk) i kilkaset razy w kraju. W roku 2000 reprezentował Wrocław w Maroku.
  • Akademicki Klub Turystyczny im. M. Orłowicza organizuje liczne wyjazdy sobotnio-niedzielne, spotkania z piosenką turystyczną, rajdy i zimowiska. Po raz szósty z rzędu był organizatorem Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie.
  • Chór Akademicki "Szumiący Jesion", obchodzący w 2001 roku 15-lecie, uświetnia swoimi występami większość uroczystości uczelnianych. W 1998 roku koncertował w Holandii i Niemczech.
  • Pasjonaci, hobbyści, a także zwykli amatorzy mogą znaleźć dla siebie miejsce w grupach twórczych, działających przy liczących się w środowisku klubach "Katakumby" i "Akwarium".
  • Niedosyt w zdobywaniu wiedzy można zaspokoić działając w jednym (lub więcej) z 34 kół naukowych i sekcji, Komitecie Lokalnym Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów (IAAS) i Weterynarii (IVSA) oraz korzystając z możliwości praktyk zagranicznych (od Hiszpanii i Portugalii, poprzez Holandię i Szwajcarię, do Norwegii i Finlandii)

Szczegółowych informacji udzielają: dziekanaty poszczególnych wydziałów, Dział Organizacji Studiów (tel. 071 328 20 36) oraz Dział Spraw Studenckich (tel. 071 320 51 46).


POWIĄZANE

Kolejne wchodzące w skład grupy spółek DANONE w Polsce podmioty już w 2024 roku ...

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...

Esperal, potocznie nazywany wszywką alkoholową, to lek zawierający substancję cz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę