OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Podstawy programowe nauczania do wymiany

5 marca 2004

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu przystąpiło do prac nad weryfikacją podstaw programowych nauczania i standardów egzaminacyjnych - poinformowała minister edukacji Krystyna Łybacka na konferencji prasowej. Projekt nowelizacji będzie konsultowany m.in. z dyrektorami szkół.

Konferencja odbyła się w czwartek podczas III Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego "Perspektywy 2004", który odbywa się w stołecznym Centrum EXPO XXI.

Łybacka uważa, że programy muszą być przejrzane i dostosowane do realnych wyzwań, jakie stoją przed polską edukacją. "Być może w wyniku weryfikacji zostaną zmienione siatki godzin" - powiedziała. Siatka godzin określa, ile godzin nauczania danego przedmiotu należy przeprowadzić w danej klasie lub na danym poziomie nauczania. Zdaniem minister, projekt dokumentu będzie gotowy najwcześniej na jesieni.

Obecna na konferencji dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie Małgorzata Żuber spytała, czy dyrektorzy najlepszych szkół nie mogliby dostać projektu do konsultacji.

"Ależ tak, oczywiście" - odpowiedziała Łybacka. Podkreśliła, że nie wyobraża sobie wydania tego dokumentu bez bardzo szerokich konsultacji. Zobowiązała mazowieckiego kuratora oświaty Ryszarda Raczyńskiego do zorganizowania spotkania z dyrektorami szkół, gdy projekt będzie już gotowy. "Proszę wybrać dyrektorów, ale nie tylko najlepszych szkół. Proszę wybrać dyrektorów różnych szkół" - powiedziała minister.


POWIĄZANE

Firma Siluflora, producent kory, torfu i podłoży ogrodniczych, ogłasza start kam...

Od 29 kwietnia do 13 maja 2025 r. można się ubiegać o wsparcie z Krajowego Planu...

Oświadczenie Sekretarz Rollins w sprawie dobrowolnego usunięcia sztucznych barwn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę