BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Grzegorz Jedamski vs KRUS

23 maja 2023
Grzegorz Jedamski vs KRUS

Od prawie pół roku, Pan Grzegorz Jedamski dochodzi swoich i emerytów rolników praw, w świetle podjętej na 70 posiedzeniu Sejmu w dniu 13 stycznia br. ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu rolników. 

W imieniu własnym i pozostałych emerytów rolników Pan Grzegorz walczy o niezwłoczne wyrównanie zaniżanych świadczeń emerytalnych rolników przez KRUS, które z powodu błędu lub przeoczenia błędnie była naliczane dla wszystkich tych, którzy mają dłuższy niż 20-to letni okres składkowy.

Czytaj więcej tutaj : Skoro ZUS z urzędu wypłaca emerytom wyrównanie, to samo powinien zrobić KRUS - PPR

 "Szanowni rolnicy z związków i organizacji rolniczych, pokażcie że potraficie bronić słusznych interesów swych matek i ojców, rolników/emerytów" - tymi słowami zwracał się rolnik/emeryt Pan Grzegorz Jedamski samych rolnikow jak i organizacji rolniczych.

Czytaj więcej tutaj: 90 % rolników/emerytów otrzyma od marca br. emeryturę w kwocie niższej progu minimum socjalnego !!! - PPR

Wezwanie do zapłaty z tytułu bezprawnie obniżonego wymiaru wypłacanej emerytury wystawił Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, który od samego początku procesu legislacyjnego zwracał uwagę,  bezprawnego obniżania wypłacanej rolnikom/emerytom należnej emerytury. Nasz czytelnik nie chciał już dłużej czekać i po dokładnej analizie obowiązujących przepisów prawa stwierdził, że KRUS ograniczyl bezpodstawnie jego emeryturę do 86% emerytury podstawowej.

Czytaj więcej tutaj: Pan Grzegorz Jedamski wystawił KRUS wezwanie do zapłaty - PPR

Obecnie sprawa jest prcedowana w sądzie do którego Pan Grzegorz Jedamski, wystąpił wraz z małżonką w celu dochodzenia swoich praw pozywając KRUS. Niestey proces ten pozostawia wiele do życzenia, a przede wszystkim KRUS nie dotrzymuje nakladanych przez sąd terminow.


Do Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników

Szanowna Rado, Szanowni Państwo,

Zarząd KRUS podejmuje obstrukcyjne działania poprzez nieprzekazanie złożonych 20 marca br. zaskarżeń Teresy i Grzegorza Jedamskich  o wypłatę emerytury w obniżonej wysokości i złożonego 24 marca br. zaskarżenia przez Grzegorz Jedamskiego decyzji Prezesa o nowym wymiarze wysokości emerytury.

Zgodnie z przepisami w ciągu 30 dni w/w złożone zaskarżenia  wraz z odpowiednimi, wszystkimi dokumentami powinny trafić do Sądu - miesięczne opóźnienie. Zgodnie z przepisami skarżący mogą wystąpić do Sądu o ukaranie grzywną w przypadku zwłoki urzędu - z jakich funduszy zostanie pokryta kwota grzywny gdy w w/w 3 sprawach Sąd wymierzy karę grzywny za opóźnienie (czy KRUS wypłaci  premię osobom, którzy zostaną obarczeni winą za zwłokę ? - czy w tych sprawach zwłoka nie nastąpiła na skutek celowej obstrukcji ze strony Zarządu by opóźnić rozpoznanie sprawy przez Sąd ?).

Informując o powyższym proszę szanowną Radę o zapoznanie się z niniejszymi sprawami.

Ze względu na działania Zarządu KRUS sprzeczne z przepisami proszę Radę o przeprowadzenie debaty i zajęcie stanowiska w sprawach o których informuje w przesłanych e-mail.

W załączeniu skan (6 str,) zaskarżenia decyzji Prezesa.

Z poważaniem

Grzegorz Jedamski


KRUS

oprac. e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

W przyszłym roku nadal będą funkcjonować państwowe programy wsparcia dla produce...

1 grudnia Bułgaria zniosła zakaz importu z Ukrainy czterech płodów rolnych (psze...

Zgodnie z przewidywaniami, paliwa na stacjach tanieją, ale dynamika obniżek w os...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę