aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

John Deere modernizuje technologię satelitarną używaną przez rolników

15 maja 2020
John Deere modernizuje technologię satelitarną używaną przez rolników

Mannheim, maj 2020 – Trwa program wymiany odbiorników satelitarnych John Deere. Rolnikom i kontrahentom oferuje się możliwość wymiany na nowsze modele po specjalnie obniżonej cenie. Ze względu na obecną sytuację program przedłużono do 30 czerwca 2020 r.

Wprowadzenie w 2004 roku odbiornika satelitarnego StarFire iTC ugruntowało pozycję John Deere jako branżowego lidera w dziedzinie automatycznego prowadzenia maszyny i rolnictwa precyzyjnego. Znana, znajdująca się na kabinie żółta kopuła obsługująca szereg precyzyjnych aplikacji globalnego systemu pozycjonowania satelitarnego (GNSS) na stałe wpisała się w design zielono-żółtych ciągników John Deere. Od stycznia 2021 r. odbiorniki te nie będą mogły otrzymywać sygnałów korekcyjnych SF1 i SF2.

Po tej dacie automatyczne sterowanie AutoTrac będzie działało tylko z dokładniejszym sygnałem RTK, jednakże aplikacje jak Kontrola Sekcji, czy  śledzenie równoległe będą nadal możliwe przy użyciu stadardowego sygnału korekcyjnego EGNOS.

Aby skorzystać z najbardziej zaawansowanej dostępnej obecnie technologii odbiorników satelitarnych, rolnicy mogą wymieniać u lokalnych sprzedawców z odbiornik iTC na najnowszy model StarFire 6000 czwartej generacji, oddając stary model w rozliczeniu. Odbiornik StarFire 6000 śledzi sygnał korekcyjny z aż trzech satelitów jednocześnie, oferując najbardziej precyzyjny sygnał i trzy razy większe pokrycie w porównaniu z sygnałem odbiorników poprzednich generacji. Odbiornik aktywnie wybiera najlepszy sygnał i w razie zmiany warunków przełącza się o 80% szybciej na satelitę geostacjonarnego z najlepszym sygnałem.

Oferta obejmuje nie tylko odbiornik, ale także możliwość skorzystania z dokładniejszego sygnału korekcji SF3, efektywnego do 3 cm, a także zaawansowanego wyświetlacza GreenStar 4240 lub 4640.

Co równie ważne, odbiór sygnału SF3 dodatkowo zapewnia powtarzalność przez 9 miesięcy w sezonie. Co to oznacza w praktyce? W ten sposób można wykonywać przejazdy w trakcie sezonu wegetacyjnego zawsze po tych samych liniach prowadzenia, dzięki czemu nawóz zostaje umieszczony dokładnie w tych samych miejscach, gdzie wcześniej dokonano siewu, bez ryzyka przesunięcia linii lub konieczności ponownego mapowania granic.

– Większość klientów korzysta z odbiornika satelitarnego do systemu prowadzenia AutoTrac, ale technologia ta rozwinęła się znacznie w ciągu ostatnich dwóch dekad i wprowadzono dodatkowe funkcje, takie jak: Kontroli Sekcji opryskiwaczy i rozsiewaczy nawozów oraz inne poziomy dokładności SF1 (15cm) oraz SF3 (3cm). Postęp technologiczny w tej dziedzinie można porównać do przeskoku, jaki uczyniliśmy dzięki nowoczesnym smartfonom. Najnowsze odbiorniki John Deere oferują teraz podobny postęp technologiczny – mówi Karol Zgierski z John Deere Polska.

Po aktualizacji klienci skorzystają z szybszego odbioru sygnału i kompatybilności wyświetlaczy ISOBUS, a także aktualizacji oprogramowania bezprzewodowego i systemu blokowania kodem PIN, co pozwoli zapobiec kradzieży.

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z lokalnymi dealerami.

 

Biuro prasowe John Deere Polska


POWIĄZANE

Jak na razie, jedynym dokumentem pod którym podpisała się strona rządowa są usta...

Parlament UE przyjął nowe przepisy, które sprawią, że opakowania staną się bardz...

Przy 428 głosach za, 131 przeciw i 44 wstrzymujących się, posłowie poparli przed...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę