informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

19 czerwca 2002

Skansen w Sierpcu, oddział Muzeum Etnograficznego, usytuowany jest w jarze rzeki Sierpiennicy i zajmuje powierzchnię ponad 60 ha. Na tym obszarze rozsianych jest dziewięć zagród chłopskich z przełomu XIX i XX wieku i kilka pojedynczych obiektów: wiatrak, olejarnia, kuźnia, kapliczki i krzyże przydrożne. Budynki i sposób ich urządzenia uwzględniają różnice majątkowe, charakterystyczne dla wsi mazowieckiej tamtego okresu. Wszystkie wnętrza są wyposażone stosownie do ich funkcji. Pełno jest tam drobiazgów codziennego użytku: kiżanki do masła, tary, maglownice, a w oknach stoją kwiaty. 

Zagrody nie przypominają muzealnych ekspozycji, lecz prawdziwe zamieszkałe domy. Obok zabudowań są sady owocowe, ogrody warzywne, ogródki kwiatowe, a także pola uprawne. Zobaczyć też można owce, kozy, drób, bydło i świnie. Wszystko to sprawia, że w Sierpcu naprawdę można poczuć atmosferę XIX-wiecznej wsi. Wykorzystali to twórcy filmowi, nakręcając w skansenie Ogniem i mieczem oraz Pana Tadeusza.

Muzeum Wsi Mazowieckiej
ul. Narutowicza 64, Sierpc
tel. (024) 275 28 83 tel./fax (024) 275 58 20

MC

POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę