CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Środki pomocowe dla Podkarpacia 

29 maja 2003

Podkarpacie, zdaniem ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej Jerzego Hausnera, "jest jednym z najaktywniejszych regionów w przygotowaniu się do wykorzystania funduszy przedakcesyjnych i funduszy strukturalnych".

Oceniam to zarówno jako minister, jak i ekspert, który zajmuje się problematyką rozwoju regionalnego. Jako minister stwierdzam, że liczba projektów zgłoszonych przez różne podmioty tego województwa jest jedną z najwyższych w kraju –  powiedział minister Hausner w środę, 28 maja w Rzeszowie.

Jego zdaniem, "są to projekty na ogół dobrze przygotowane". – W tym województwie uczyniono wiele wysiłku, by poszczególne podmioty samorządu terytorialnego przygotowały się do wykorzystania  funduszy przedakcesyjnych i funduszy strukturalnych – dodał.

Hausner podkreślił, że środki z tych funduszy będą udostępnianie "z wyraźną preferencją dla ściany wschodniej".

Ponieważ my dzielimy np. pieniądze związane z funduszem rozwoju regionalnego, kierując się także poziomem produktu krajowego brutto na głowę mieszkańca, który to produkt jest niższy w tym województwie niż w innym, ta preferencja jest wyraźnie określona – zauważył.

W ocenia Hausnera Podkarpacie "może z całą pewnością liczyć na znaczące wsparcie z tych środków, bo jest aktywne". Jako przykład aktywności podał obecność firm regionu w projektach związanych z tzw. offsetem na samolot wielozadaniowy.

Ministrowie: gospodarki Jerzy Hausner, kultury Waldemar Dąbrowski oraz wiceministrowie: finansów Wiesław Ciesielski i Robert Kwaśniak, zdrowia Maciej Tokarczyk, skarbu państwa Barbara Misterska - Dragan, nauki i informatyzacji Wojciech Szewko, rolnictwa i rozwoju wsi Zofia Krzyżanowska, w ramach kampanii przedreferendalnej "Od piątego do piątego" odwiedzili w środę Podkarpacie.

Przedstawiciele rządu spotkali się m.in. z mieszkańcami Rzeszowa, Pilzna, Dębicy, Ropczyc, Stalowej Woli, Kolbuszowej, Leżajska, Rudnika n/Sanem, Sanoka, Iwonicza Zdroju, Jarosławia, Lubaczowa, Frysztaka, Birczy, Dubiecka i Kańczugi.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę