Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Z myślą o rozwoju wsi

8 marca 2006

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna realizację - za pośrednictwem Fundacji Polska Wieś 2000 im. Macieja Rataja - nowego programu grantowego: Program Wspierania Inicjatyw Obywatelskich na rzecz Wsi i Terenów Wiejskich. Celem programu jest pobudzenie aktywności środowisk i organizacji lokalnych oraz stymulowanie lokalnych inicjatyw i współpracy na rzecz rozwoju i promocji wartości związanych z miejscową specyfiką społeczną, kulturową i oświatową.

Granty programu - do 30 tys. zł (udzielane w trybie konkursu projektów) - będą stanowić wsparcie dla lepszego wykorzystania potencjału rozwojowego terenów wiejskich, poprawy ich konkurencyjności jako miejsca zamieszkania i pracy. Zakres przedmiotowy grantów udzielanych w ramach niniejszego programu może obejmować przedsięwzięcia realizowane na terenie wsi lub miast do 10 tys. mieszkańców, dotyczące inicjatyw obywatelskich w takich dziedzinach jak między innymi oświata, ochrona zdrowia wraz z rehabilitacją leczniczą oraz zachowanie i odbudowa dziedzictwa kulturowego oraz kreowanie narodowych  i produktów turystyki kulturowej na terenach wiejskich.

O granty mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i ich związki, w tym fundacje, stowarzyszenia, organizacje charytatywne, a także parafie i lokalne grupy działania (LGD), posiadające określoną formę prawną. O granty mogą ubiegać się również podmioty kolegialne nie posiadające określonej formy prawnej, jak: rady sołeckie, rady parafialne i inne zorganizowane grupy lokalnych społeczności, realizujące przedsięwzięcia w zakresie inicjatyw obywatelskich objętych niniejszą umową.

Wnioski należy składać pod adresem:
Fundacja Polska Wieś 2000 im. Macieja Rataja
01-842 Warszawa
al. Reymonta 12 A


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę