aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Embargo: Rosjanie zmienią front?

16 kwietnia 2007
Już 21 kwietnia Markos Kyprianu – Komisarz do spraw zdrowia, spotka się z Aleksiejem Gordiejewem ministrem rolnictwa Rosji w sprawie ostatecznego rozwiązania problemu eksportu polskiego mięsa do naszego wschodniego sąsiada. Oficjalne stanowisko Komisji Europejskiej jest znane od wczoraj. Sprawa zniesienia embarga będzie załatwiona. 

Do Komisji Europejskiej dotarł właśnie raport Służb Weterynaryjnych Rosji dotyczący wyników kontroli w polskich zakładach mięsnych. Zdaniem Philipa Toda, rzecznika Komisji Europejskiej, zawarte w nim informacje są dla Polski pozytywne.

Philip Tod rzecznik prasowy Komisji Europejskiej: - List jest w wielu miejscach pozytywny, jeśli chodzi o postępy, jakie poczyniła Polska. Jesteśmy dość usatysfakcjonowani, bo Rosjanie sami przyznają, że polskie władze podjęły działania w odpowiedzi na ich uwagi z przeprowadzonych inspekcji rosyjskich.

Raport zawiera również sugestie strony rosyjskiej, co do konieczności powtórzenia wspólnych unijno-rosyjskich inspekcji w polskich zakładach mięsnych.

Takiej potrzeby póki co, nie widzi Bruksela, bo wszystkie europejskie standardy są spełniane. Podobnego zdania jest Polska Inspekcja Weterynaryjna.

Ewa Lech Główny Lekarz Weterynarii: - Mogliby się Rosjanie przekonać, po raz wtóry, że warunki w naszych zakładach są bardzo dobre a dla nas byłyby to kolejne koszty, kolejne obowiązki i strata czasu.

Utrzymujące się embargo na mięso, wciąż skutecznie obniża wartość naszego eksportu do Federacji Rosyjskiej. W ubiegłym roku, wysłaliśmy tam towary za 431 milionów euro. To o ponad 100 milionów mniej niż w 2005 roku.POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę