Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

Cukier: koniec Łap

12 września 2003

Do końca miesiąca ma przestać istnieć Cukrownia Łapy, działająca jako samodzielne przedsiębiorstwo. Zarząd przedsiębiorstwa podjął już kroki prawne zmierzające do wykreślenia go z Rejestru Spółek Handlowych. 1 października cukrownia stanie się jednym z 24 zakładów produkcyjnych holdingu Polski Cukier.

Cukrownia w Łapach jest jedyną na Podlasiu i jedną z czterech , jakie wybudowano w Polsce po wojnie. Tegoroczny limit produkcji cukru w kwotach A, B i C to 33 tys. ton, ale zakład może wytwarzać go dwa razy więcej. Zacznie się okres, gdzie cukrownia będzie jednym z zakładów koncernu i ten zakład będzie miał za zadanie jak najtaniej sprzedać cukier – mówi prezes Cukrowni Łapy SA Jarosław Poniatowicz. 
 
Cukrownia zatrudniająca trzysta osób współpracuje z dwoma tysiącami plantatorów. Ponieważ w holdingu produkcją mają zajmować się tylko najrentowniejsze zakłady, nieoficjalnie mówi się o współpracy z najbliższą cukrownią w Sokołowie. Współpraca oznacza najprawdopodobniej zamknięcie jednej z nich. 
 
Tegoroczna kampania, już pod szyldem Krajowej spółki Cukrowej , rozpocznie się w Łapach na początku października. Na wielu plantacjach, z uwagi na suszę, plony buraków będą niższe nawet o jedną czwartą.


POWIĄZANE

Pandemia zmienia proces zakupów. W ramach „Narodowych badań konsumpcji warzyw i ...

MiniKiwi to jeden z najbardziej odżywczych owoców. Zawiera ponad 20 różnych zwią...

W odpowiedzi na wystąpienie Zarządu KRIR z dnia 3 sierpnia 2020 r. dotyczące wyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę