Cukier: koniec Łap

12 września 2003

Do końca miesiąca ma przestać istnieć Cukrownia Łapy, działająca jako samodzielne przedsiębiorstwo. Zarząd przedsiębiorstwa podjął już kroki prawne zmierzające do wykreślenia go z Rejestru Spółek Handlowych. 1 października cukrownia stanie się jednym z 24 zakładów produkcyjnych holdingu Polski Cukier.

Cukrownia w Łapach jest jedyną na Podlasiu i jedną z czterech , jakie wybudowano w Polsce po wojnie. Tegoroczny limit produkcji cukru w kwotach A, B i C to 33 tys. ton, ale zakład może wytwarzać go dwa razy więcej. Zacznie się okres, gdzie cukrownia będzie jednym z zakładów koncernu i ten zakład będzie miał za zadanie jak najtaniej sprzedać cukier – mówi prezes Cukrowni Łapy SA Jarosław Poniatowicz. 
 
Cukrownia zatrudniająca trzysta osób współpracuje z dwoma tysiącami plantatorów. Ponieważ w holdingu produkcją mają zajmować się tylko najrentowniejsze zakłady, nieoficjalnie mówi się o współpracy z najbliższą cukrownią w Sokołowie. Współpraca oznacza najprawdopodobniej zamknięcie jednej z nich. 
 
Tegoroczna kampania, już pod szyldem Krajowej spółki Cukrowej , rozpocznie się w Łapach na początku października. Na wielu plantacjach, z uwagi na suszę, plony buraków będą niższe nawet o jedną czwartą.


POWIĄZANE

Pierwsza transza wypłaty za skup jabłek przez firmę Eskimos wczoraj została prze...

Wypłaty pomocy suszowej wstrzymane do stycznia br., ze wglądu na wyczerpanie się...

5. grudnia obchodzimy Światowy Dzień Gleby. "To ważna inicjatywa, która ma zwróc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę