CTR_80917

Eksportują na wschód

22 stycznia 2008
Próbują swoich sił na wschodzie. Zdobywają nowe kontakty handlowe i zawierają kontrakty. Mają spore nadzieje na dobry wynik w tym roku. Hodowla liczy w tej chwili około 50 sztuka danieli , część z tych zwierząt już niedługo pojedzie za wschodnią granicę polski

Andrzej Pabich – przedsiębiorca: jest zainteresowanie na Wschodzie duże naszą hodowlą. My będziemy teraz eksportować na Białoruś, bo zamówili do Puszczy Białowieskiej po stronie białoruskiej.

Bardzo dobrze na Białorusi sprzedawały się też strusie z polskich stad , eksport chwilowo wstrzymała ptasia grypa, przedsiębiorcy liczą że ta sytuacja zmieni się w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Nabywców zyskują nie tylko zwierzęta ale także materiał biologiczny.

Krzysztof Gajek - prezes Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Łowiczu: dokonaliśmy pierwszego eksportu materiału biologicznego. Mamy wstępne zorganizowaną sieć dystrybucji, mamy swoich przedstawicieli.

Na razie wyeksportowano kilka tysięcy porcji materiału biologicznego, przedstawiciele liczą że w tym roku na wschód uda się wysłać kilkukrotnie więcej myślą nawet o utworzeniu tam przedstawicielstwa .


POWIĄZANE

Sprawa unijnych rekompensat dla rolników ponoszących straty z powodu afrykańskie...

Nie ma żadnych powodów, by ceny żywca wieprzowego w strefie ochronnej okalającej...

Do stu dwóch wzrosła liczba ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chle...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę