informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Świńska górka

29 października 2007
Kolejne załamanie na rynku wieprzowiny. W ciągu kilku tygodni cena kilograma żywca spadła z 4 zł do 3,20 zł za kilogram. Na eksport do Unii nie ma co liczyć - tam też jest kryzys. Na dopłaty do eksportu do krajów trzecich Bruksela nie wyraża zgody.

Na razie zgodziła się na interwencję w postaci dopłat do przechowywania mięsa dla Agencji Rezerw Materiałowych. Jednak, by dało to pozytywny efekt, trzeba by zwiększyć państwowe rezerwy, co raczej nie jest możliwe. Polscy producenci są w szczególnej sytuacji. Nie mogą eksportować żywych zwierząt. Uniemożliwia to ciągle nie zwalczona choroba Aujeszkyego.

Niebawem pojawi się podobny problem związany z brakiem badań na salmonellozę. Nadal zablokowany jest rynek rosyjski. W kraju spożycie nie wzrasta. Rosną za to ceny pasz. A będą jeszcze wyższe po wejściu w życie ustawy o zakazie stosowania GMO w żywieniu zwierząt. Rolnicy już zaczynają protestować. Czy jest szansa na opłacalność produkcji wieprzowiny, a przede wszystkim na stabilność cen?


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie dopłat za dobrostan zwier...

29 marca w Śląskowie k. Jutrosina nastąpiło otwarcie nowoczesnej fermy trzody ch...

Zima dobiegła końca, a temperatury są coraz wyższe. O ile dla większości rolnikó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę