aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wiadomość

Polscy pszczelarze zbiorą w tym roku ok. 15-16 tys. ton miodu. To o ok. 2 tys. ton mniej niż przed rokiem. Zdaniem Polskiego Związku Pszczelarstwa winna jest deszczowa pogoda, która sprawiła, że wiosną owady prawie nie wylatywały na plantacje. Jak ...

17 sierpnia 2009

Dobrze napszczelone lubuskie

Lubuscy pszczelarze są najlepsi w Polsce pod wglądem wykorzystania unijnych funduszy

6 czerwca 2006

Polska miodowym regionem

W Polsce mamy około miliona rodzin pszczelich, czyli uli. Co prawda z naszą produkcją miodu mieścimy się europejskiej czołówce. Ale daleko nam jeszcze do światowych gigantów Argentyny, czy Chin.

8 czerwca 2005

Problemy pszczelarzy

Ciepły styczeń, mroźny marzec i warroza czyli najgroźniejsza choroba pszczół spowodowały prawdziwe spustoszenia w zachodniopomorskich pasiekach. Bartnicy stracili blisko połowę uli, a to oznacza że dobry miód stanie się w tym roku towarem deficytowym.

30 maja 2005

Miód będzie drogi

Zimna wiosna dała się we znaki pszczołom. Długo nie wylatywały z uli, bo nie miały czego zbierać. Rośliny i drzewa dopiero teraz zaczęły kwitnąć. Już wiadomo, że w tym roku miodu będzie bardzo mało.

30 maja 2005

Dramat pszczelarzy

W ciągu jednego dnia stracili dorobek całego życia. Mowa o pszczelarzach z okolic Kraśnika. Kilkadziesiąt należących do nich pszczelich rodzin zostało całkowicie zniszczonych. Wszystkie rodziny pszczele zostały wytrute.

18 maja 2005

Tysiące owadów ofiarami pszczelego mordercy

Kilkadziesiąt tysięcy pszczół z pasieki w Kątach Opolskich zabił nieznany sprawca. Właścicielowi pasieki najbardziej przykro jest z powodu cierpień, przez jakie musiały przechodzić ginące owady.

12 maja 2005

Otwarcie sezonu pszczelarskiego Bolków 2005

W sobotę 30 kwietnia w Bolkowie odbyło się otwarcie Dolnośląskiego Sezonu Pszczelarskiego Bolków 2oo5. Na imprezę przybyło dużo ludzi z okolicznych miejscowości ponieważ program imprezy był bardzo ciekawy.

4 maja 2005


Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę