aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Telekomunikacja ogranicza dostęp do serwisów internetowych

30 stycznia 2004

Telekomunikacja pokazuje, co to znaczy mieć dominującą pozycję. Bez uprzedzenia ograniczyła dostęp do niektórych serwisów internetowych.

Wielu internautów może się na razie pożegnać z wieczornymi partyjkami brydża na popularnej stronie www.kurnik.pl, trzeba też będzie się pogodzić z ograniczonym dostępem do aukcji prowadzonych przez znany serwis Allegro i trudnoścami z wejściem na strony o2 i tlen.pl, które oferują między innymi darmowe komunikatory internetowe.

Wszystko to za sprawą Telekomunikacji Polskiej, która z dnia na dzień postanowiła internautom korzystającym z jej usług ograniczyć dostęp do serwerów, których używają te serwisy. Dlaczego?

- Od Telekomunikacji Polskiej SA otrzymaliśmy ofertę, gdzie za 1 Mb/s dostępu do sieci TPNET opłata wynosi około 2 tysięcy złotych netto. Oferta została przez nas odrzucona - to fragment oświadczenia Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, operatora sieci POL-34. Do tej pory POL-34 korzystał z łącza o przepustowości 155 Mb na sekundę za darmo. Odrzucenie tej jednostronnej oferty zaowocowało "techniczną degradacją ruchu na naszym styku" ? pisze POL-34. Oznacza to po prostu odcięcie serwera od sieci Telekomunikacji.

Użytkownicy Internetu, którzy korzystają z usług TP SA (choćby tylko pośrednio, np. przez telewi-zje kablowe, które oferują dostęp za pośrednictwem łączy TP SA), mają przez to ograniczony dostęp do wymienionych i wielu innych serwisów. Stanowisko TP SA w tej sprawie jest sztywne. - Dopóki nie zapłacą nam za łącza, nie ma mowy o poprawie jakości połączeń z tymi stronami. Rozmowy trwają i być może w ciągu kilku tygodni uda się nam tę sprawę rozwiązać - powiedział Życiu Warszawy pracownik infolinii przeznaczonej dla klientów Neostrady (usługi dostępu do Internetu świadczonej przez Telekomunikację Polską SA dla klientów indywidualnych).


POWIĄZANE

Parlament UE przyjął nowe przepisy, które sprawią, że opakowania staną się bardz...

Przy 428 głosach za, 131 przeciw i 44 wstrzymujących się, posłowie poparli przed...

Posłowie przyjęli zmiany we wspólnej polityce rolnej (WPR), aby zmniejszyć obcią...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę