biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Zwierzyna a gospodarka rolna

24 marca 2015
Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz w dniu 18 marca 2015 r. w Sękocinie Starym wygłosił referat pt. „Zwierzyna a gospodarka rolna (szkody, wycena,odszkodowania)” podczas VII sesji Zimowej Szkoły Leśnej przy Instytucie Badawczym Leśnictwa pn. „Łowiectwo w zrównoważonej gospodarce leśnej”.
Prezes KRIR zwrócił uwagę, że szkody powodowane przez zwierzęta łowne to problem, z którym borykają się zarówno rolnicy, jak i myśliwi w naszym kraju. W ostatnich dziesięciu latach stale obserwujemy wzrost liczebności zwierzyny (szczególnie dzików), czego skutkiem jest analogicznie wzrastający poziom szkód.
Projektowane rozwiązania w zakresie: tworzenia obwodów łowieckich, roszczenia odszkodowawczego właściciela i użytkownika wieczystego nieruchomości wchodzącej w skład obwodu łowieckiego, prawa wystąpienia z wnioskiem o ustanowienie zakazu wykonywania polowania, obowiązków informacyjnych oraz prawa skargi na sposób wykonywania polowania, wzmacniają uprawnienia osób władających nieruchomościami wchodzącymi w skład obwodu łowieckiego oraz zmniejszają niedogodności związane z koniecznością znoszenia przez nie realizowania gospodarki łowieckiej przez dzierżawców albo zarządców obwodów łowieckich, przy jednoczesnym zachowaniu obecnego modelu łowiectwa i zasad tworzenia obwodów łowieckich zapewniających warunki do prowadzenia łowiectwa (art. 23 ust. 1 Prawa łowieckiego), jednak nadal są niesatysfakcjonujące dla
samorządu rolniczego i dla samych rolników.

POWIĄZANE

fot, e-mk, ppr.pl Symboliczny marsz europejskiego rolnictwa w sprawie przyszłośc...

Mleko to jeden z najważniejszych składników diety dzieci i młodzieży. Bogate w w...

Pięć największych francuskich sieci handlowych zaapelowało do rządu Françoisa Ba...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę