Ptak_Waw_CTR_2024
Green Gas Poland

Blachodachówka na drewnianym domu

8 lutego 2022
Blachodachówka na drewnianym domu

Domy drewniane wielu Polakom wciąż kojarzą się przede wszystkim z domkami letniskowymi czy góralskimi chałupami. Tymczasem w krajach skandynawskich, Niemczech i Kanadzie budynki o konstrukcji drewnianej stanowią istotny procent powstających tam domów jednorodzinnych. W Niemczech co szósty jest zbudowany w tej technologii. Jakie pokrycie wybrać do domu drewnianego? Bardzo dobrze sprawdza się blachodachówka.

 

Drewniany i nowoczesny

Kolejne powszechne skojarzenie dotyczące domów drewnianych to ich wygląd - w powszechnej opinii nawiązujący do tradycyjnej architektury. Nic bardziej mylnego!

- Domy w konstrukcji drewnianej i z elewacją wykończoną drewnem przybierają bardzo nowoczesne formy, w tym popularnych ostatnio stodół – mówi Magdalena Buryło, specjalista ds. promocji w firmie Galeco. - Na takich budynkach szczególnie dobrze prezentują się dachy wykonane z blachodachówki modułowej w ciemnych kolorach, które często kontrastują z jasnym tynkiem lub ścianą wykończoną drewnem.

 

Uniwersalne pokrycie

Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie? Blachodachówka to pokrycie posiadające wiele zalet, dlatego trudno dziwić się jej popularności. Jest stosunkowo tania, lekka i dostępna w wielu kolorach. Można ją montować na dachach o różnym stopniu nachylenia i dobrze sprawdza się w rejonach o wymagającej pogodzie, np. gdzie występują częste i obfite opady śniegu. Ogromną zaletą jest możliwość łatwego dopasowania jej do architektury domu oraz charakteru posesji.

- Doskonałym przykładem takiego produktu jest blachodachówka modułowa Galeco IZI - nowoczesna, wyposażona w innowacyjne rozwiązania technologiczne, a także dopracowana pod względem estetyki – podpowiada ekspertka.

 

 

 

Innowacyjna i ekonomiczna

Galeco IZI posiada idealnie płaską i gładką powierzchnię, która nadaje dachom elegancki charakter. Jej minimalistyczna forma pozwala stosować ją zarówno na obiektach o klasycznej bryle, jak i tych nowoczesnych. Produkowana jest w formie niewielkich arkuszy blachy, jedno- lub dwumodułowych. Fakt, że nie zabierają wiele miejsca ułatwia i przyśpiesza zarówno transport, jak i montaż.

- Przy tworzeniu Galeco IZI wykorzystano innowacyjne rozwiązania technologiczne – podkreśla Magdalena Buryło. - Jednym z nich jest przełomowy sposób profilowania blachy z wykorzystaniem przetłoczenia typu „Z”. Powoduje ono powstanie głębokich cieni pomiędzy poszczególnymi modułami. Dzięki temu mniej widoczne stają się wkręty i poziome łączenie arkuszy. Rozwiązanie poprawia więc estetykę pokrycia dachowego.

 

Dla idealnego mocowania

Konstruktorzy odpowiedzialni za stworzenie blachodachówek modułowych opracowali też system precyzyjnie ukształtowanych zagłębień montażowych, w optymalnych do instalacji mocowań punktach arkusza, który nazwali IZI®ANTI-WAVE. Jego zalety to m.in. redukcja naprężenia i falowania płaskiej powierzchni oraz wyeliminowanie konieczności heblowania łat do spadu dachu. - W celu uniknięcia efektu wypychania nakładających się blach w miejscu łączenia trzech arkuszy, projektanci zastosowali rozwiązanie pod nazwą IZI®LINK – dodaje specjalistka Galeco. - Terminem tym określone zostało specjalne wycięcie w rogu dolnego przetłoczenia, które sprawia, że powierzchnia pokrycia pozostaje idealnie płaska, także w punkcie styku kilku warstw materiału.

 

Biuro prasowe Galeco


POWIĄZANE

We wtorek posłowie zatwierdzili ponad 1 mld euro pomocy z Funduszu Solidarności ...

Skończyły się żniwa kukurydzy kiszonkowej, rozpoczyna się zbiór odmian zbieranyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę