aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Maturzyści szturmują SGGW

4 lipca 2005

Ponad 16 tysięcy absolwentów szkół średnich chce w tym roku rozpocząć studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. O jedno miejsce na studia dzienne w SGGW ubiega się prawie 6 osób.

W tym roku o 2 580 miejsc na studiach dziennych stara się 16 300 osób. Tak duże zainteresowanie studiami, SGGW notuje od kilku lat. Doskonała kadra naukowa, wysoki i uznawany na świecie poziom nauczania, szeroka oferta kierunków studiów oraz bardzo dobre warunki dydaktyczne i socjalne, jakie stwarza SGGW swoim studentom, to powód tak dużej liczby osób chcących podjąć naukę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Najbardziej obleganym kierunkiem są studia międzywydziałowe z Turystyki i Rekreacji. Na jedno miejsce przypada tu 22 kandydatów – 1994 kandydatów na 90 miejsc (w ubiegłym roku najbardziej popularnym kierunkiem była Informatyka i Ekonometria). O jeden indeks na kierunku Biotechnologia walczy 14 osób. Chcąc studiować Informatykę i Ekonometrię, przyszły student musi pokonać 10-ciu kandydatów. Na Weterynarię złożono ponad 11 podań na jedno miejsce, a Socjologię chce studiować 8 razy więcej osób niż przewidziano miejsc na pierwszym roku.

SGGW prowadzi rekrutację wyłącznie przez Internet. Kandydaci na studia mogli zapisywać się na egzaminy w domu lub przy specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych w siedzibie Uczelni. Dokumenty składane będą dopiero po otrzymaniu przez kandydata potwierdzenia o uzyskaniu miejsca na studiach. Przez cały okres przyjmowania zgłoszeń, kandydaci mogą śledzić liczbę składanych deklaracji na poszczególne kierunki. Wyniki egzaminów, także można sprawdzić przy użyciu Internetu. Od 27 do 30 lipca br. będzie prowadzona rekrutacja na studia zaoczne. Jednak kandydaci mogą się rejestrować na te studia już teraz.

SGGW oferuje studia dzienne, zaoczne i wieczorowe na 23 kierunkach, w tym na 7 -miu kierunkach międzywydziałowych. SGGW zapewnia swoim studentom nowoczesny Kampus, w skład którego wchodzą między innymi obiekty dydaktyczno-naukowe i sportowe (min. kryta pływalnia, hala do tenisa, kort tenisowy, ujeżdżalnia ze stajnią oraz budynek do zajęć z hipnoterapii dla dzieci niepełnosprawnych), biblioteka, akademiki z blisko 3 500 miejscami, przychodnia lekarska, oraz kilka klubów studenckich.


POWIĄZANE

W jaki sposób witamina D chroni przed najpowszechniejszymi chorobami i jednocześ...

Kolejne wchodzące w skład grupy spółek DANONE w Polsce podmioty już w 2024 roku ...

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę