Rynek konopi w Polsce kwitnie. Cały czas wzrasta ich zastosowanie

23 sierpnia 2017
Rynek konopi w Polsce kwitnie. Cały czas wzrasta ich zastosowanie

Uprawa konopi w Polsce jest jak najbardziej legalna. Dotyczy to jednak tylko konopi włóknistych (Cannabis sativa), niezawierających więcej niż 0,2% tetrahydrokannabinolu (THC). Popularność tej rośliny jest w naszym kraju coraz większa. Zobacz, jakie produkty można z niej uzyskać.

„Jeżeli chodzi o polski rynek, zainteresowanie uprawą konopi na dzisiaj jest bardzo wysokie […]. Żeby je uprawiać, rolnik musi znaleźć firmę, która ma odpowiednie zezwolenia na ich przetwarzanie, i podpisać z nią umowę. Po stronie firmy powinno leżeć uzyskanie wszystkich pozwoleń” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Zofia Vahlberg, właścicielka firmy Olimax.

Dlaczego warto uprawiać konopie? Chociażby dlatego, że mają one bardzo korzystne właściwości, które nie są powszechnie znane. Okazuje się np., że 1 ha konopi pochłania od 2,5 do 4 razy więcej dwutlenku węgla niż 1 ha 60-letniego lasu. Poza tym produkty konopne, jak również same konopie, mają silne działanie bakteriobójcze i wirusobójcze.

Zastosowanie konopi jest przeróżne. Przykładowo z nasion i kwiatów otrzymujemy produkty spożywcze, takie jak olej, mąkę, mleko bądź inne napoje. Z kolei łodygi konopi są wykorzystywane m.in. w przemyśle tekstylnym, budowlanym, samochodowym czy też chemicznym.infowire.pl


POWIĄZANE

5 lipca 2018 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Rolnictwa i R...

17. lipca odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global D...

Trwająca od przeszło tygodnia deszczowa pogoda utrudnia na Podkarpaciu zbiory mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę