Targi_china_210519-750

PE odrzucił projekt ułatwiający krajom zakazywanie sprzedaży GMO

Parlament Europejski odrzucił projekt unijnych przepisów, które dawałyby władzom państw UE więcej swobody w ograniczaniu bądź zakazywaniu na swoim terytorium sprzedaży i stosowania genetycznie modyfikowanej żywności i paszy.

2 listopada 2015

Producenci roślin białkowych chcą wyższej dopłaty do ich upraw

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych zwraca uwagę na brak opłacalności produkcji roślin wysokobiałkowych i domaga się wyższej dopłaty do ich uprawy.

26 października 2015

Copa i Cogeca popierają sprzeciw Komisji ds. Środowiska PE wobec propozycji Komisji Europejskiej w sprawie genetycznie modyfikowanej żywności i pasz.

Copa i Cogeca przyjęły z zadowoleniem zdecydowane odrzucenie przez Parlament Europejski propozycji Komisji, na mocy której to państwa członkowskie mają decydować o dopuszczeniu lub nie stosowania genetycznie modyfikowanej żywności i pasz na swoim ...

21 października 2015

Europosłowie przeciwko przepisom w sprawie sprzedaży i stosowania GMO

Komisja Parlamentu Europejskiego ds. środowiska opowiedziała się we wtorek przeciwko przepisom, które dawałyby władzom państw unijnych prawo ograniczania bądź zakazywania sprzedaży i stosowania na swym terytorium żywności i paszy genetycznie ...

14 października 2015

14 państw unijnych chce mieć status wolnych od GMO

Czternaście państw unijnych poinformowało Komisję Europejską, że zakaże na swoim terytorium upraw organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) - oświadczył w czwartek rzecznik KE ds. bezpieczeństwa żywności Enrico Brivio.

5 października 2015

Minister Sawicki: Polska podtrzymuje status kraju wolnego od GMO

Polska podtrzymuje swój wcześniejszy wniosek w sprawie kraju wolnego od uprawy roślin genetycznie modyfikowanych - poinformował w poniedziałek minister rolnictwa Marek Sawicki.

29 września 2015

'WIELKI PIKNIK DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO

Prosimy o pomoc i aktywne włączenie się do akcji pt. 'WIELKI PIKNIK DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO. Wspieraj dobrej jakości żywność i bogactwo naturalnej różnorodności biologicznej'. Termin: 24-25 lipca 2010.

1 lipca 2010

Greenpeace: uprawy GMO nie dają większych plonów

Uprawy genetycznie modyfikowane nie dają większych plonów niż uprawy tradycyjne - twierdzi Greenpeace, powołując się na raport "Prawdziwe koszty upraw GMO". Swój sprzeciw wobec takich upraw ekolodzy i naukowcy przedstawili na konferencji prasowej.

22 czerwca 2010

Wiadomość

Ponad 250 duńskich rolników wykazało ostatnio zainteresowanie rozpoczęciem od jesieni 2009 r. uprawy roślin genetycznie modyfikowanych. Największą popularność ma genetycznie zmodyfikowana odmiana kukurydzy, tolerancyjna na środki chwastobójcze oraz ...

17 sierpnia 2009

Stop GMO

Czy w Unii Europejskiej rozgorzeje nowa wojna o genetycznie modyfikowane rośliny? Niewykluczone, bo wczoraj niemiecki rząd podjął decyzję o zakazie uprawy kukurydzy MON 810.

16 kwietnia 2009
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę