Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Polska dopiero na 8 miejscu

13 lutego 2003

Do 17 stycznia tego roku Polska wykorzystała 17% środków z przyznanego nam przed akcesyjnego programu SAPARD – tak wynika z danych komisji europejskiej. To oznacza, że wśród państw kandydujących do Unii plasujemy się na 8 miejscu.

Polsce przyznano ponad 170 mln. euro. Program ruszył pięć miesięcy temu. I według danych Komisji Europejskiej z 17 stycznia tego roku zaakceptowano nam wnioski na sumę 17% przyznanych środków. Gorsi od nas są tylko Węgrzy i Rumunii. Tyle tylko, że w tych krajach SAPARD jeszcze nie ruszył. Właśnie Rumuni i Polacy dostali najwięcej pieniędzy od Unii Europejskiej.

Za to nie próżnują i pieniądze wykorzystują inni kandydaci do Unii Europejskiej. Tylko trochę lepsi od nas w wydawaniu unijnych pieniędzy są Słowacy. Za to nie mamy się co równać już z Łotyszami, Słoweńcami, Bułgarami, Estończykami, a także Czechami i Litwinami. Tam rolnicy, samorządy i firmy złożyły już o wiele więcej wniosków o dofinansowanie inwestycji niż przyznane tym krajom dotacje z Unii Europejskiej. Trzeba jednak zauważyć, że w tych krajach SAPARD ruszył wcześniej niż u nas. W Bułgarii i Estonii nawet w połowie 2001 roku.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę