CTR_80917

SAPARD 2003

4 czerwca 2003

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie związania Rzeczypospolitej Polskiej Roczną Umową Finansową na rok 2003 dotyczącą Specjalnego Programu Akcesyjnego na Rzecz Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Polsce (SAPARD) poprzez podpisanie.

Wspomniany specjalny program jest instrumentem pomocy finansowej Unii Europejskiej dla dziesięciu państw kandydujących do członkostwa w UE. SAPARD jest programem wieloletnim obejmującym lata 2000-2006.

Umowa finansowa na rok 2003 jest umową wykonawczą w stosunku do umowy wieloletniej, umożliwi ona przekazanie Polsce środków finansowych z budżetu Unii Europejskiej po spełnieniu przez nasz kraj warunków uzgodnionych w wieloletniej umowie finansowej. Zatwierdzenie kolejnej rocznej umowy finansowej i idące za środkami finansowymi wdrażanie programu SAPARD zaowocuje w Polsce wieloma pozytywnymi skutkami, zarówno w aspekcie społecznym jak i gospodarczym. Pomocowe środki, przeznaczone dla obszarów wiejskich, przyczynią się do tworzenia nowych miejsc pracy na wsi poza rolnictwem, przyspieszą proces zastępowania schyłkowych gałęzi rolnictwa nowymi oraz rozwój pozarolniczych zawodów na wsi.

Kwota przeznaczona na rok 2003 wynosi 181.658.615 euro. Środki te wraz z finansowym wsparciem ze strony krajowej administracji – mają szansę na przyczynienie się do stopniowej zmiany obrazu polskiego rolnictwa.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę