aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Targi Weterynaria 2006

14 listopada 2006

Poprawa jakości produkcji i produktów rolno-spożywczych to jeden z celów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13 w krajach europejskich.
W przyszłym roku Polska może liczyć nawet na 14 mln euro dofinansowania na walkę z chorobami zwierząt.

W powyższą tematykę doskonale wpisują się Targi Lecznictwa Weterynaryjnego i Nadzoru nad Bezpieczeństwem Żywności. Nadzór weterynaryjny nad produkcją w działach mięsnych, higiena środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego, choroby bydła, koni to tylko niektóre tematy spotkań branżowych. Impreza jest organizowana przez Międzynarodowe Targi Polska przy współpracy i pod patronatem Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Wydarzenie odbędzie się 30 listopada – 2 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Różnorodna oferta ponad 60 wystawców:
Na Targach swoją ofertę przedstawią producenci i dystrybutorzy aparatury pomiarowo-kontrolnej dla produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego, a także maszyn i środków używanych do deratyzacji, dezynfekcji i dezynsekcji. Zwiedzający będą mogli się również zapoznać z propozycjami firm oferujących usługi w zakresie utylizacji odpadów pozwierzęcych, producentów i dystrybutorów leków, karm i pasz leczniczych, a także firm prezentujących akcesoria i aparaturę analityczną.

Imprezy towarzyszące
Wykłady i seminaria przygotowane przez wybitnych specjalistów z branży, zostały podzielone na jednodniowe bloki tematyczne. Pierwszy dzień targów tj. 30 listopada (czwartek) zostanie poświęcony jakości i bezpieczeństwu żywności. Ciekawie zapowiada się m.in. wykład „Higiena środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego” prowadzony przez lek.wet. Stanisława Tomaszewskiego z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Białymstoku. Dr med. wet. Aleksander Skoracki przedstawi nową strategię zapobiegania kokcydiozie u drobiu. W tym dniu odbędzie się również konferencja prasowa Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej na temat m.in. chorób zakaźnych zwierząt i ich zwalczania oraz nadzoru lekarzy weterynarii nad standardami żywności.

Drugi dzień targów tj. 1 grudnia (piątek) zostanie poświęcony tematom z zakresu dużych zwierząt. Prof. dr hab. Zygmunt Pejsak z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach poprowadzi spotkanie pt. „Czynniki determinujące opłacalność chowu świń”. Tego dnia zostaną omówione także choroby układu pokarmowego bydła – prof. dr hab. Zygmunt Kuleta, martwica chrzęstno-kostna u koni – prof. dr hab. Zdzisław Kłos oraz zmiany zwyrodnieniowe stawów u koni i wpływ suplementów na poprawę funkcjonowania aparatu słuchu – dr Paweł Golonka. 2 grudnia zostaną przedstawione tematy dotyczące małych zwierząt, a w szczególności choroby oczu i skóry kotów oraz psów.

Zwiedzający
Targi są skierowane do hodowców bydła, właścicieli oraz pracowników przychodni weterynaryjnych, zakładów mięsnych, technologów żywności, przedstawicieli służb nadzoru weterynaryjnego, pracowników działu kontroli jakości w zakładach produkcji żywności, kadry naukowej szkół wyższych oraz studentów wydziałów weterynaryjnych.

I edycja imprezy powstaje przy współpracy merytorycznej Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności, Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET oraz Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.

Osoby zainteresowane ofertą wystawców oraz spotkaniami towarzyszącymi, mogą uczestniczyć w nich bezpłatnie po dokonaniu obowiązkowej rejestracji polegającej na wypełnieniu formularza i pozostawieniu go w recepcji targów. W celu uniknięcia formalności związanych z rejestracją przed wejściem na imprezę można dokonać prerejestracji na stronie www.targiweterynaria.pl do dnia 29 listopada do godziny 15.

Godziny otwarcia Targów Weterynaria: 30 listopada - 1 grudnia: 10.00 - 17.00 2 grudnia: 10.00 – 16.00


POWIĄZANE

Dobrze utrzymana, produktywna krowa powinna cielić się co roku. Oznacza to, że z...

- Zrównoważona produkcja, m.in. mleka i wołowiny, do której dąży Europa, musi uw...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt rozporządzenia...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę