aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Żywienie trzody chlewnej

Od kilku lat na mocy rozporządzenia Komisji Europejskiej obowiązuje zakaz stosowania mączek zwierzęcych w żywieniu świń. Od pewnego czasu głośno mówi się o powrocie używania tych surowców w produkcji trzody chlewnej. Nie wiemy jednak dokładnie ...

24 grudnia 2015

GUS: wzrosły ceny większości produktów na rynku rolnym

Na rynku rolnym w październiku, w porównaniu z wrześniem 2015 r., wzrosły ceny większości produktów w skupie i na targowiskach.

20 listopada 2015

Copa i Cogeca o krytycznej sytuacji na unijnym rynku rolnym

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodzących presję na rynku wieprzowiny i mleka i uproszczenia WPR, przewodniczący Copa i Cogeca informują unijnych ministrów rolnictwa.

18 listopada 2015

ARiMR: koniec naboru wniosków na inwestycje w produkcję prosiąt i bydła

581 wniosków na kwotę ok. 334 mln zł wpłynęło do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje związane z produkcją prosiąt oraz bydła. Wtorek był ostatnim dniem, w którym można było ubiegać się o unijne dofinansowanie.

18 listopada 2015

W ślad za spadkiem pogłowia świń, ceny wieprzowiny w II półr. '16 wzrosną - IERiGŻ

W ślad za spadkiem pogłowia świń, które do czerwca 2016 r. może zmniejszyć się o "kilka" procent, ceny wieprzowiny w II półroczu 2016 roku wzrosną - ocenia Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

17 listopada 2015

Bioasekuracja - pomoc dla rolników

ARiMR pomaga rolnikom z terenów objętych programem bioasekuracji. Jeszcze do 10 listopada można składać wnioski na przyznanie pomocy rolnikom wdrażającym w swoich gospodarstwach program bioasekuracji.

6 listopada 2015

PiS proponuje większe dopłaty do składek ubezpieczeń rolnych

PiS chce zwiększyć zainteresowanie rolników ubezpieczeniami rolnymi, dlatego proponuje podniesienie stawek taryfowych, do których stosuje się dopłaty. Obecnie budżet dopłaca do składki stanowiącej 3,5 proc. sumy ubezpieczenia, według projektu nowych ...

5 listopada 2015

Copa i Cogeca o unijnej polityce w zakresie jakości powietrza

W reakcji na głosowanie w Parlamencie Europejskim nad przeglądem unijnej polityki w zakresie jakości powietrza, Copa i Cogeca powiedziały, że wynik głosowania stanowi krok we właściwym kierunku, jednak nadal może poważnie zagrozić unijnemu sektorowi ...

3 listopada 2015

ARiMR pomoże rolnikom realizującym program bioasekuracji

Rolnicy, którzy zdecydowali się wdrożyć w swoich gospodarstwach program bioasekuracji, mogą ubiegać się w ARiMR o udzielenie pomocy finansowej; wniosek trzeba złożyć do 10 listopada 2015 r. - poinformowała Agencja.

2 listopada 2015

Na Ukrainie nowe ogniska ASF, w Polsce ostatni przypadek - w sierpniu

Ukraińskie służby weterynaryjne stwierdziły dwa nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej w obwodzie sumskim. W Polsce ostatni przypadek takiego wirusa u dzika stwierdzono w sierpniu.

28 października 2015
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę