informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement

Prawdopodobna podwyżka ceł importowych w RPA

23 stycznia 2019
Prawdopodobna podwyżka ceł importowych w RPA

Republika Południowej Afryki przed wystąpieniem grypy ptaków w Europie była największym importerem mięsa drobiowego ze Starego Kontynentu. Obecnie RPA jest jednym z najbardziej obiecujących kierunków dla europejskich eksporterów, w tym dla firm polskich.

Niestety, niebawem dostawy na rynek RPA mogą napotkać na poważną przeszkodę. Stowarzyszenia i organizacje drobiarskie z RPA naciskają na tamtejszy rząd domagając się wprowadzenia 82 procentowego cła na mięso drobiowe tak z kośćmi, jak i bez kości (obecnie obowiązuje 12 proc. cło na mięso bez kości oraz 37 proc. cło na mięso z kośćmi). Lokalny przemysł drobiarski argumentuje, że tani import zabija konkurencyjność miejscowych producentów.

Na szczęście dla polskich dostawców niezadowolenie południowoafrykańskiego przemysłu drobiarskiego wymierzone jest przede wszystkim w eksporterów brazylijskich.

Główną formą nacisku na rząd, który ma wprowadzić cła są protesty związków zawodowych. W RPA drobiarstwo zatrudnia bezpośrednio około 50 tysięcy osób, a drugie tyle pracowników żyje z obsługi tego sektora.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Zapotrzebowanie konsumentów na informacje o pochodzeniu żywności nieustannie roś...

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki wręczył, w imieniu ministra Jana Krzysztofa ...

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych ro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę