Targi_china_210519-750

Premier do uczestników Polska Food Festiwal: rozsławiacie dobre imię Polski

17 grudnia 2018
Premier do uczestników Polska Food Festiwal: rozsławiacie dobre imię Polski

Premier Mateusz Morawiecki w piątek wziął udział w targach Polska Food Festiwal w Brukseli; dziękował wystawcom za to, że - jak mówił - rozsławiają polską żywnością lokalną dobre imię Polski we wszystkich krajach świata.

Polska Food Festiwal to wydarzenie organizowane przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej w dniach 14-16 grudnia w Brukseli. Projekt realizowany jest we współpracy z m.in. Ministerstwem Rolnictwa, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Instytutem Polskim, Polską Organizacją Turystyczną, Domem Polski Wschodniej, PKN Orlen oraz PLL LOT.

Głównym celem wydarzenia jest promocja polskich producentów żywności, prezentacja produktów certyfikowanych, polskich regionów, tradycji świątecznych, walorów turystycznych naszego kraju oraz polskiej kultury.

"To jest ogromny sukces na arenie międzynarodowej, ale ponieważ jakość naszej żywności jest znana coraz szerzej i świadczy o tym, że radzimy sobie na różnych rynkach międzynarodowych, to chciałbym, pogratulować wszystkim wystawcom, ale też wszystkim polskim rolnikom i producentom" - mówił premier, który w piątek odwiedził wystawców. Morawiecki przebywa w Brukseli od czwartku, w związku z odbywającym się tam szczytem UE.

"Chciałbym podziękować wam za to, że rozsławiacie polską żywnością lokalną, regionalną, tradycyjną, bardzo smaczną, najsmaczniejszą na świecie, najzdrowszą również, dobre imię Polski we wszystkich krajach świata" - powiedział szef rządu, zwracając się do polskich rolników i producentów polskiej żywności.

Morawiecki życzył im także "dalszych sukcesów w promocji polskiej żywności".

 

Wiktoria Nicałek (PAP)


POWIĄZANE

Niewiele czasu na złożenie wniosku mają rolnicy, którzy chcą ubiegać się o przyz...

W związku z przekazaniem do konsultacji publicznych projektu rozporządzenia Mini...

Naukowcy z łódzkich laboratoriów Bio-Gen, wspólnie z agrotechnikami polskiego od...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę