informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement

Premier Litwy: Polska i Litwa zorganizują negocjacje ws. handlu wieprzowiną

15 stycznia 2019
Premier Litwy: Polska i Litwa zorganizują negocjacje ws. handlu wieprzowiną

Polska i Litwa zorganizują negocjacje w sprawie handlu wieprzowiną - poinformował w poniedziałek w komunikacie prasowym premier Litwy Saulius Skvernelis po telefonicznej rozmowie z premierem Polski Mateuszem Morawieckim.

„Uzgodniliśmy, że problem należy zbadać dogłębnie i rozstrzygnąć. Inicjujemy dwustronne konsultacje i proces negocjacyjny” - czytamy w dokumencie, który cytuje premier Litwy.

Dodano, że „w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie ministrów rolnictwa obu krajów, a w razie potrzeby dołączą do nich też szefowie urzędów bezpośrednio odpowiedzialnych za ten sektor”.

W połowie grudnia Polska wprowadziła zakaz importu wieprzowiny z Litwy z obszarów objętych ograniczeniami, tzw. stref czerwonych afrykańskiego pomoru świń (ASF). W odpowiedzi Litwa wspominała o działaniach odwetowych.

Jak informuje służba prasowa rządu Litwy, w poniedziałek kwestie handlu żywymi świniami, związane z tym wymogi i warunki omówili też szefowie państwowych służb weterynaryjnych Litwy i Polski: Darius Remeika i Paweł Niemczuk.

Ministrowie rolnictwa obu krajów zamierzają spotkać się w tym tygodniu w Berlinie podczas Międzynarodowych Targów Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa.

 

Aleksandra Akińczo (PAP)


POWIĄZANE

Zapotrzebowanie konsumentów na informacje o pochodzeniu żywności nieustannie roś...

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki wręczył, w imieniu ministra Jana Krzysztofa ...

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych ro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę