Nie będzie fuzji największych koncernów mleczarskich Campiny i Arli Food. Rozmowy przedstawicieli obu firm skończyły się brakiem porozumienia w kilku kwestiach.
Duńczycy są bezkonkurencyjni w produkcji trzody chlewnej. Po gorszych latach znów przyszedł czas dobrych cen i dużego zbytu wieprzowiny. Duńczycy coraz bardziej rozwijają eksport. Mają ugruntowana pozycję w Europie, teraz zdobywają rynki za oceanem.
W Holandii poinformowano w czwartek o pierwszym przypadku choroby Creutzfeldta-Jakoba - ludzkiej odmiany tzw. choroby szalonych krów, czyli encefalopatii gąbczastej bydła (BSE).
To odpowiedź na rosnący popyt na rodzimym rynku. Z wyliczeń ekspertów wynika, że statystyczny Rosjanin zje w tym roku prawie 18 kilogramów mięsa drobiowego.
Obecnie obowiązująca stawka, średnio 27 eurocentów za litr, nie pokrywa kosztów produkcji.
Ceny indyków idą w górę. Jak mówią przetwórcy nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia dla tej sytuacji, bo wieprzowina czy kurczaki tanieją. Podaż też wcale nie jest mniejsza. Teraz wraz z mocniejszym euro eksport indyków zaczyna się opłacać.
W dniu 18.03.2005 została podpisana umowa dotycząca połączenia dwóch firm z branży paszowej: belgijsko-polskiej spółki Hima sp. z o.o. i spółki Koudijs Pasze sp. z o.o. należącej do holenderskiej grupy De Heus International.
Wczoraj pod siedzibą władz miasta Wrocławia miały miejsce bardzo dramatyczne wydarzenia. Spotkali się tam producenci rolni i handlowcy z tagrowiska przy ul. Obornickiej.
W Holandii poinformowano w czwartek o pierwszym przypadku choroby Creutzfeldta-Jakoba - ludzkiej odmiany tzw. choroby szalonych krów, czyli encefalopatii gąbczastej bydła (BSE).
Jak będzie wyglądała przyszłość biopaliw w Polsce? Unia Europejska żąda od nas stopniowego wprowadzania biododaktów do paliw. Problem w tym, że jak na razie niewiele firm chce się zająć ich produkcją.