Biopaliwa: krok w dobrym kierunku.

To krok w dobrym kierunku, ale wciąż za mało, aby doprowadzić do rozwoju rynku odnawialnych paliw w Polsce. Tak przedsiębiorcy oceniają ostatnie decyzje Sejmu, który uchwalił pakiet ustaw biopaliwowych.

21 maja 2007

Z myślą o promocji biodesla.

Kłodawki Ośrodek Kultury Rolnej wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kłodawie organizuje ogólnopolski konkurs na hasło promujące biodesel.

17 maja 2007

Wspólne eko-logo?

Europejskie logo dla ekologicznej żywności? Bruksela rozważa przyjęcie wspólnego znaku, który pozwoli na odróżnienie wśród organicznych produktów, tych z unijnego rynku. Rocznie sprzedaż rośnie o 30%, ale nie wszyscy producenci wspólnotowego rynku ...

16 maja 2007

Precz z biopaliwami.

Przemysł spożywczy przestrzega przed zbyt szybkim rozwojem rynku biopaliw. Może to doprowadzić do znacznego wzrostu cen żywności.

21 marca 2007

Bat na smród

Obecnie mieszkańcy wielu wsi uskarżają się na przykre zapachy pochodzące z dużych ferm trzody, drobiu chlewnej czy też zwierząt futerkowych. Jednak być może już wkrótce fetor ten przestanie im dokuczać bowiem Ministerstwo Ochrony Środowiska ...

21 marca 2007

Komunikat GIORiN

Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w sprawie wydawania pozwoleń na zastosowanie materiału siewnego w rolnictwie ekologicznym.

20 marca 2007

Pat trwa.

W minionym tygodniu zgodnie z zapowiedzią premiera miały być przedstawione nowe zasady zwolnienia biopaliw z podatku akcyzowego. Miało to uczynić ich produkcję opłacalną. Nowych stawek akcyzy nie ma, natomiast jest pomysł zmiany ustawy o podatku ...

19 marca 2007

Kukurydza GMO wywołuje objawy zatrucia.

Greenpeace domaga się natychmiastowego wycofania z rynku produktów GMO zawierających wysoce niebezpieczną kukurydzę MON863.

15 marca 2007

Eko-energia.

11 dni na złożenie wniosku. Tyle czasu mają przedsiębiorcy zainteresowani zakupem oraz przetwórstwem roślin energetycznych na złożenie wniosku do terenowego oddziału Agencji Rynku Rolnego.

14 marca 2007

Dobrze napszczelone lubuskie

Lubuscy pszczelarze są najlepsi w Polsce pod wglądem wykorzystania unijnych funduszy

6 czerwca 2006
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę