Bruksela zaproponowała wspólne standardy dla unijnych zakładów drobiarskich. W każdym kraju hodowla kurczaków będzie musiała spełniać humanitarne minimum.
Polsce i Litwie nie udało się przekonać pozostałych krajów UE oraz Komisji Europejskiej do zwiększenia kwot produkcji skrobi ziemniaczanej. Ministrowie rolnictwa państw UE zdecydowali w poniedziałek w Brukseli o utrzymaniu do końca 2006 roku obecnie ...
Jest coraz lepiej mówią mleczarze. Nadal jednak najwięcej problemu sprawia brak wspólnej polityki mleczarskiej realizowanej przez największe spółdzielnie mleczarskie. Nawet sceptycy muszą przyznać, że sprawdziły się dobre prognozy.
Jest pierwszy na świecie międzynarodowy zbiór zasada dotyczący dobrostanu zwierząt. Opracowała go Światowa Organizacja do spraw Epizootii, której 167 członków przyjęło jednomyślnie dokument podczas sesji w Paryżu.
Już w przyszłym miesiącu poznamy szczegóły reformy unijnego rynku cukru. Wszystko wskazuje na to, że propozycje Brukseli będą jeszcze bardziej drastyczne niż te, które opracowała poprzednia Komisja Europejska.
Jeszcze dzisiaj w Brukseli może zapaść decyzja o przyznaniu Polsce większego limitu produkcji skrobi ziemniaczanej. Nasz obecny limit jest tak mały, że skrobię musimy kupować za granicą. Tymczasem wcale nie musiałoby to być konieczne.
Rolnicy, którym grudziądzka firma "Energia" nie zapłaciła za rzepak, wciąż czekają na swoje pieniądze. Część z nich ma już nakazy płatnicze.
Jak donosi The Telegraph japońskim badaczom udało się wbudować ludzki gen w materiał genetyczny ryżu. Zmodyfikowany genetycznie ryż ma być odporny na toksyny i chemiczne środki ochrony roślin.
Nie ustają protesty francuskich hodowców winorośli. Z roku na rok maleją ich dochody, gdyż Francuzi piją coraz mniej wina. Sytuacje dodatkowo pogarsza rosnąca popularność tanich win australijskich i amerykańskich.
Hiszpańscy i portugalscy rolnicy załamują ręce. Z powodu suszy zbiory zbóż w tych krajach mogą być mniejsze nawet o połowę. Utrzymujące się wysokie temperatury spowodowały ogromne straty w rolnictwie.