Zainteresowanie uprawą grochu wynika z kilku powodów. Przede wszystkim są to dopłaty do upraw roślin wysokobiałkowych i wysokie ceny rynkowe komponentów białkowych. Istotne znaczenie ma też zastosowanie grochu jako komponentu mieszanek poplonowych, który poprawia strukturę gleby. Jego wysiew w międzyplonie jest ważnym przerywnikiem uproszczonego zmianowania i ciekawą alternatywą na urozmaicenie płodozmianu. Ponadto, coraz większym zainteresowaniem wśród rolników cieszy się mieszanka grochu ozimego i żyta, gdyż zdecydowanie lepiej sprawdza się jako kiszonka – poprawia jakość paszy.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega przed upałami, które mają być odczuwalne w najbliższych dniach. Najbardziej gorąco będzie w południowo-wschodniej części Polski.
Polsce zależy na tym, żeby jak najszybciej wyjaśnić wszystkie wątpliwości wokół sytuacji w Puszczy Białowieskiej przed Trybunałem Sprawiedliwości UE - powiedział minister środowiska Jan Szyszko we wtorek wieczorem w TVP Info.
Jedzmy więcej ryb! – zalecają eksperci FAO i WHO, a naukowcy z SGGW wspierają to zalecenie. Jedzmy dwa razy tyle co obecnie, bowiem z zaledwie 12 kg zjadanymi przez statystycznego Polaka, wleczemy się w ogonie Europy. Tymczasem trudno się dopatrzyć istnienia rządowego programu żywieniowego, mającego na celu poprawę sytuacji zdrowotnej obywateli także przez spożycie ryb, zwiększenie ich dostępności, wreszcie poprawy zaopatrzenia.
Trzy ha Barszczu Sosnowskiego wytnie w Dolinie Rospudy gmina Raczki (Podlaskie). Samorząd rozpoczął walkę z tą rośliną, bo jest ona groźna dla zdrowia mieszkańców i turystów, którzy latem przyjeżdżają nad Rospudę.
Kaliszanie w niedzielę mogli spróbować miodów, dowiedzieć się, jak produkuje się świece domowym sposobem, obejrzeć pokaz wirowania miodu z plastrów i poznać kószkę podczas Dnia Pszczoły w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej w Rezerwacie Archeologicznym na Zawodziu.
Wbrew alarmującym doniesieniom sprzed kilku lat w Polsce przybywa pszczół. Także w miastach, Niektórzy zwietrzyli w tym biznes - pisze piątkowy "Puls Biznesu".
Rolnicy coraz silniej dostrzegają ryzyko związane ze stosowaniem nieoryginalnych środków ochrony roślin – wynika z badania, zrealizowanego na zlecenie Bayer w ramach programu Grunt to Bezpieczeństwo przez instytut badawczy Kleffmann Group
Unijni specjaliści nie potrafią odróżnić kornika od żaby - mówi w wywiadzie dla czwartkowej "Rzeczpospolitej" minister środowiska Jan Szyszko.
Lasy Państwowe realizują to, co prawo nakazuje; nie ma podstaw do kwestionowania działań, które teraz realizujemy w Puszczy Białowieskiej - przekonywał w środę na antenie TVP Info dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.