Powierzchnia uprawy owsa w Polsce od kilku lat niestety nieznacznie zmniejsza się. Jednocześnie obserwujemy zwyżkę średniej wydajności z hektara. Producenci...
Zjawisko meteorologiczne zwane El Nino zagrozi 60 milionom ludzi na świecie, a jednym z najbardziej poszkodowanych regionów kuli ziemskiej jest już Afryka Połud...
Zamarznięte bagna umożliwiają zwożenie biomasy z łąk w Biebrzańskim Parku Narodowym. Siano z podmokłych łąk skoszonych na koniec lata i początku jesieni czeka..
Współczesne miasta stoją przed wyzwaniem wyboru racjonalnego i zrównoważonego sposobu rozwoju. Strategiczne podejście powinno precyzyjnie określać wizję oraz..
Za szacowanie szkód łowieckich oraz ustalanie wysokości odszkodowań odpowiadać będą wojewodowie, a nie, jak teraz, myśliwi - zakłada projekt noweli prawa łowiec...
W reakcji na rozmowy ministrów, Copa i Cogeca apelują do unijnych negocjatorów o szybkie podjęcie decyzji co do przeglądu przepisów UE w zakresie rolnictwa ekol...
Ruszył nabór na II edycję kursu rolnictwa ekologicznego prowadzonego przez Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie (woj. mazowieckie). Kurs skierowany jest do osób chcących prowadzić gospodarstwo metodami ekologicznymi. Wiedzę teoretyczną jak i praktyczną studenci zdobywać będą podczas 21 miesięcy, od 4 kwietnia 2016 do grudnia 2017.
Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, by zminimalizować problem głodu na świecie, do 2050 r. efektywność rolnictwa musi wzrosnąć o 70%. Przy zwiększającej się populacji i malejącej powierzchni gruntów uprawnych będzie to trudne zadanie. Jak rolnicy – także polscy – mogą sprostać wyzwaniu?
Do 2030 r. w Polsce mogłoby powstać ok. 3,6 miliona mikroinstalacji wytwarzających energię ze źródeł odnawialnych (OZE), wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez ruch „Więcej niż energia”. Do tego konieczne jest jednak dobre prawo. Tymczasem Sejm opóźnił o sześć miesięcy, planowane na 1 stycznia br., wejście w życie taryf gwarantowanych dla najmniejszych przydomowych elektrowni.
W tym sezonie znacznie wzrosły limity odstrzału dzików, ale rolnicy twierdzą, że to i tak za mało - informuje "Nasz Dziennik".