Na giełdach towarowych obniżki tłuszczy oraz i tak zawsze najtańszych podgardeł czy nóg. Ceny spadły średnio o kilka, a nawet kilkanaście procent. Powód – ponownie są trudności z eksportem na wschód, a nasz rynek nie jest w stanie wchłonąć nadwyżek.
Wystarczy wybieg, pomieszczenie i kilka ptaków. W Polsce w ciągu kilku lat powstało kilkaset hodowli. Aby myśleć o zarobku, trzeba poznać strusia i go zrozumieć. A to zajęcie dla cierpliwych.
Na razie wstrzymano podpisywanie kontraktów na zboża z nowych zbiorów. Firmy skupujące twierdzą, że ceny w tym roku jeszcze pójdą w dół. Dlatego w kontraktach terminowych zboża już tanieją, dotyczy to głównie pszenicy i rzepaku. Powód - prognozy ...
W porównani z rokiem ubiegłym ceny koni rzeźnych nieznacznie spadły. Przy obecnym kursie euro mniej zarabiają eksporterzy, o 20 - 30 groszy za kilogram mniej dostają też hodowcy. A koszty rosną bo samo wyrobienie paszportu to wydatek 50 złotych za sztukę.
Nadchodzące żniwa będą przebiegały raczej w nerwowej atmosferze. Ceny będą niskie, chętnych do przeprowadzenia skupu nie będzie zbyt wielu po ubiegłorocznym sezonie, kiedy to nie zwróciły się koszty przeprowadzonego skupu.
250 tys. ton pszenicy mogą zakupić przedsiębiorcy z magazynów interwencyjnych Agencji Rynku Rolnego i wywieźć poza Unię Europejską. Oferty w pierwszym przetargu można składać w ARR do 14 lipca br.
Mięso leży na słońcu, lodówki są przeładowane, a ich czystość pozostawia wiele do życzenia. I choć sanepid grozi sprzedwcom wysokimi karami to nie przynosi to żadnych efektów. Tak handluje się mięsem na bazarze w Kielcach.
Uczestnicy międzynarodowej konferencji w Kuala Lumpur ogłosili plan działań, mających zapobiec pojawianiu się ptasiej grypy w Azji i podwyższyli szacowane koszty walki z tą plagą do 250 mln USD.
Zakłady przetwórcze płacą za porzeczki czerwone i maliny mniej niż przed rokiem. Zbiory czereśni, a także wiśni i śliwek zapowiadają się gorzej niż w ubiegłym roku, dlatego można się spodziewać, żeprzynajmniej za te owoce sadownicy uzyskają ...
Z pierwszym dniem lipca weszła w życie tzw. instrukcja weterynaryjna. To efekt afery z "odświeżaniem" w wędlin w firmie "Constar". Instrukcja zawiera przepisy regulujące sprawy tzw. "zwrotów" oraz towarów przeterminowanych.