OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Zdrowa alternatywa masowej produkcji

W pierwszej połowie roku liczba rolników prowadzących gospodarstwa ekologiczne wzrosła o 83 proc. Ze wstępnych danych Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wynika, że od stycznia do końca czerwca zarejestrowano 3112 nowych ...

16 sierpnia 2005

Zdrowa żywność – słone ceny

Atestowana żywność ekologiczna to żywność uprawiana, przetwarzana i przechowywana wyłącznie w naturalny sposób. Dlatego przy takich uprawach stosuje się tylko naturalne nawozy np. obornik. To oznacza mniejszą wydajność produkcji, wyższe jej koszty, a ...

12 sierpnia 2005

Rolnictwo ekologiczne w Polsce w I półroczu 2005 roku

3139 nowych producentów, w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2005 roku, zgłosiło IJHARS podjęcie działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego. 3112 producentów zadeklarowało zamiar prowadzenia produkcji rolnej metodami ekologicznym, natomiast 27 ...

9 sierpnia 2005

Łużniankę zatruły ścieki z mleczarni

Przedostanie się do wody ścieków z oczyszczalni przy Zakładzie Mleczarskim w Łużnej było prawdopodobnie przyczyną zatrucia potoku Łużnianka, w którym padło kilka tysięcy ryb. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, stwierdziwszy wadliwe działanie ...

19 lipca 2005

Katastrofa ekologiczna

Mieszkańcy Łużnej podejrzewają o zatrucie mleczarnię. Ich zdaniem zakład od wielu lat wypuszcza do potoku nieczystości. Na razie oficjalnie oczywiście przyczyny skażenia nie są znane, a próbki wody pobrała, zaalarmowana przez mieszkańców, policja.

18 lipca 2005

Programy rolno-środowiskowe nie mają wzięcia

Pieniądze są spore ale chętnych na nie niewielu. Programy rolno-środowiskowe nie cieszą się jak do tej pory dużym zainteresowaniem. Jutro mija termin składania wniosków, dla rolników, którzy po raz pierwszy chcą ubiegać się o te dotacje.

15 czerwca 2005

Polska miodowym regionem

W Polsce mamy około miliona rodzin pszczelich, czyli uli. Co prawda z naszą produkcją miodu mieścimy się europejskiej czołówce. Ale daleko nam jeszcze do światowych gigantów Argentyny, czy Chin.

8 czerwca 2005

Problemy pszczelarzy

Ciepły styczeń, mroźny marzec i warroza czyli najgroźniejsza choroba pszczół spowodowały prawdziwe spustoszenia w zachodniopomorskich pasiekach. Bartnicy stracili blisko połowę uli, a to oznacza że dobry miód stanie się w tym roku towarem deficytowym.

30 maja 2005

Miód będzie drogi

Zimna wiosna dała się we znaki pszczołom. Długo nie wylatywały z uli, bo nie miały czego zbierać. Rośliny i drzewa dopiero teraz zaczęły kwitnąć. Już wiadomo, że w tym roku miodu będzie bardzo mało.

30 maja 2005

Dramat pszczelarzy

W ciągu jednego dnia stracili dorobek całego życia. Mowa o pszczelarzach z okolic Kraśnika. Kilkadziesiąt należących do nich pszczelich rodzin zostało całkowicie zniszczonych. Wszystkie rodziny pszczele zostały wytrute.

18 maja 2005
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę